Pet utakmica – pet derbija 15. kola EPCG Superlige odbojkašica

Prenos utakmica koje će se odigrati od utorka do četvrtka možete pratiti na zvaničnom YouTube kanalu OSCG

od Mirjana
174 pregleda

Svih pet utakmica, koje će se odigrati od utorka do četvrtka (5-7.mart), u okviru 15. kola EPCG Superlige odbojkašica, biće derbi susreti u kojima se očekuje dosta rezultatske neizvjesnosti.

Kolo će otvoriti susret vrha tabele u kojem će šampion Herceg Novi ugostiti Luku Bar koja je drugoplasirana nakon 14 kola. Herceg Novi je i dalje bez izgubljenog seta, u poslednjem kolu slavio je u Bijelom Polju, a u pobjedničkom ritmu su i “Sirene” koje su poraz upisale u prvom dijelu sezone upravo od Herceg Novog i u prvom derbiju od ekipe Galeba. Utakmica se igra u utorak, sa početkom u 20 časova u Herceg Novom.

Dan kasnije, u srijedu, 6. marta, odigraće se tri veoma zanimljive utakmice. Prvo će se sastati odbojkašice Jedinstva i Rudara u 19h u SC “Nikoljac” u Bijelom Polju. Izabranice Mladena Miladinovića su poražene u nedavno završenoj 14. rundi od Herceg Novog, a prethodno su slavile protiv Mediterana u Budvi, a imale su i dobru utakmicu protiv Galeba na domaćem terenu. Rudar je poražen na domaćem terenu od Morače maksimalnim rezultatom, a poraz su Pljevljakinje upisale i protiv Budućnosti i Albatrosa, dok su slavile nad Mediteranom u Budvi u drugom dijelu sezone.

Petnaest minuta kasnije, Mediteran će ugostiti Albatros u SC “Rea” u Budvi. U nastavku šampionata Mediteran je bez trijumfa, dok su odbojkašice Albatrosa nakon neuspješnog nastavka upisale pobjede u poslednja dva kola protiv Akademije, odnosno Galeba.

Od 20 časova, snage će odmjeriti Galeb Liko Soho Group i Budućnost Volley u SC “Topolica” u Baru. U minulom kolu, obje ekipe pretpjele su poraze – Galeb od Albatrosa, Budućnost od Akademije, dok je u međusobnom susretu u prvom dijelu sezone slavio podgorički tim rezultatom 3:1 na domaćem terenu.

Petnaesto kolo će u četvrtak, 7. marta zatvoriti duel Akademije i Morače u SC “Župa” u Tivtu od 18 časova. Tim iz Tivta je slavio na terenu Budućnosti nakon pet setova, dok je Morača bila bolja od Rudara u Pljevljima maksimalnim rezultatom u okviru 14. kola.  U prvom susretu ova dva tima, slavila je Morača maksimalnim rezultatom. Podgorički tim je na polovičnom učinku 7-7, dok je Akademija osma sa skorom pet pobjeda i devet poraza.

Prenos utakmica 15. kola EPCG Superlige odbojkašica možete pratiti na zvaničnom YouTube kanalu Odbojkaškog saveza Crne Gore https://www.youtube.com/@volleyballmontenegro9390/streams.