EPCG Superliga odbojkašica: Šampion u Bijelom Polju, 14. kolo u znaku dva primorska derbija

od Danilo
155 pregleda

Utakmicama 14. kola ovog vikenda biće nastavljena EPCG Superliga odbojkašica. Runda donosi gostovanje šampiona u Bijelom Polju, najbliži pratioci Herceg Novog, Luka Bar, Galeb i Budućnost očekuju dueli sa ekipama sa primorja, Morača u Pljevljima.

Duelom u SC “Topolica” biće otvorena 14. runda šampionata, u kom će Luka Bar dočekati ekipu Mediterana u subotu, 2. marta, od 16 sati. “Sirene” su u odličnoj formi, a osim dobrih igara u prvenstvu plasirale su se u finale Kupa Crne Gore. Tim Vladimira Milačića čeka susret sa mladom ekipom iz Budve, koja je u negativnoj seriji u 2024. godini, sa sva četiri poraza u nastavku šampionata. Prvi meč u oktobru u Budvi pripao je Barankama 3:0.

Dva sata kasnije počeće utakmica Jedinstvo – Herceg Novi u Bijelom Polju. Šampion je pobjedničku seriju nastavio u polufinalu Kupa na gostovanju Galebu, a prvi meč protiv bjelopoljskog sastava riješio maksimalnom pobjedom 25:10, 25:10, 25:9 po setovima. Jedinstvo je u dobrom ritmu, pobijedilo je Mediteran u Budvi, osvojilo dva seta protiv Galeba i slavilo na gostovanju Akademiji u drugom dijelu šampionata.

Veoma važan meč očekuje Budućnost Volley i Akademiju u Podgorici. Podgoričanke su ostvarile polovičan skor u 2024. godini, pobijedile Albatros i Rudar, a doživjele su poraze u derbijima sa Lukom Bar 3:0 i Moračom 3:1. Akademija je u lošoj seriji u drugom dijelu EPCG Superlige, izgubila je sva četiri meča, a u negativnom nizu je u pet vezanih kola. Mladi tivatski sastav igrao je sjajno prethodne jeseni, tokom koje je ostvario četiri pobjede, računajući i veliku trijumf nad ekipom Budućnosti 3:1 kod kuće. Drugi meč ovih timova igra se u sportskoj sali Srednje medicinske škole u Podgorici, sa početkom takođe u 18 sati.

Duelom u Pljevljima, dva sata kasnije, biće zaključen subotnji program 14. runde. Posljednjeplasirani Rudar dočekaće ekipu Morače, koja je u sjajnoj formi. Na krilima dobrih igara ekipa Marka Blagojevića pobijedila je Budućnost 3:1, upisala treći pobjedu u nastavku, uz poraz od Luke Bar. Rudar od uvodna dva kola, u kojima je savladao ekipe Albatrosa i Mediterana, nije osvoji ni set do 11. kola EPCG Superlige, u kojem je drugi put u sezoni savladao ekipu iz Budve, sa kojom je na dnu tabele na tri pobjede. Meč se igra u SC “Ada”.

Za nedjelju, 3. mart, zakazan je posljednji duel 14. runde prvenstva odbojkašica. Albatros i Galeb Liko Soho Group, nakon eliminacije u polufinalu Kupa Crne Gore, sastaće se u SC “Igalo” od 18 sati. Galeb je dobio prvi meč u Baru 3:1, a u napornom februaru, uz poraze od Herceg Novog u Kupu, izgubio je od šampiona u prvenstvu kao i u derbiju od Luke Bar. Albatros dočekuje meč nakon velike pobjede nad Akademijom, u tri seta, i dobrog otpora Luki Bar u revanšu Kupa, pa bi posljednji duel 14. kola mogao da bude veoma zanimljiv.