Connect with us

Liga Nacija

Danas startuje Liga Nacija za odbojkašice, gledajte na Sport klubu!

Liga Nacija za odbojkašice, novo takmičenje FIVB koje je zamijenilo nekadašnju Svjetsku ligu i Gran pri, počinje danas!

Prenose utakmica možete pratiti na kanalima Sport kluba.

Takođe, sve informacije oko ovog takmičenja možete pronaći na zvaničnom sajtu http://www.volleyball.world/en

SENIORKE – I LIGA NACIJA 2018. (15. MAJ – 14. JUN)
I VIKEND (15 – 17. MAJ):
4. GRUPA – BARUERI (DVORANA ŽOZE KOREJA), BRAZIL:
Sudije: Karina Noemi Rene iz Argentine, Lurdes Peres Peres iz Kube, Juri Ramires Ortis iz Dominikanske Republike i Patriša Rolf iz SAD.

1. KOLO – UTORAK, 15. MAJ:
SRBIJA – JAPAN 17.30 časova po lokalnom, odnosno 22.30 po našem vremenu.
BRAZIL – NJEMAČKA 15.05 (20.05)

2. KOLO – SRIJEDA, 16. MAJ:
SRBIJA – NJEMAČKA 17.30 (22.30)
BRAZIL – JAPAN 15.05 (20.05)

3. KOLO – ČETVRTAK, 17. MAJ:
SRBIJA – BRAZIL 15.05 (20.05)
JAPAN – NJEMAČKA 17.30 (22.30)

1. GRUPA – JEKATERINBURG (DVORANA DIVS), RUSIJA:
1. KOLO – UTORAK, 15. MAJ:
TAJLAND – HOLANDIJA 16.30 (13.30)
RUSIJA – ARGENTINA 19.00 (16.00)
2. KOLO – SRIJEDA, 16. MAJ:
HOLANDIJA – ARGENTINA 16.30 (13.30)
RUSIJA – TAJLAND 19.00 (16.00)
3. KOLO – ČETVRTAK, 17. MAJ:
ARGENTINA – TAJLAND 16.30 (13.30)
RUSIJA – HOLANDIJA 19.00 (16.00)

2. GRUPA – NINGBO (DVORANA BEILUN), KINA:
1. KOLO – UTORAK, 15. MAJ:
BELGIJA – KOREJA 16.00 (10.00)
KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 19.30 (13.30)
2. KOLO – SRIJEDA, 16. MAJ:
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 16.00 (10.00)
KINA – BELGIJA 19.30 (13.30)
3. KOLO – ČETVRTAK, 17. MAJ:
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – BELGIJA 16.00 (10.00)
KINA – KOREJA 19.30 (13.30)

3. GRUPA – LINKOLN, NEBRASKA (DVORANA BOB DEVEJNI), SAD:
1. KOLO – UTORAK, 15. MAJ:
TURSKA – ITALIJA 17.00 (0.00)
SAD – POLJSKA 19.30 (sreda u 2.30)
2. KOLO – SRIJEDA, 16. MAJ:
ITALIJA – POLJSKA 17.00 (0.00)
SAD – TURSKA 19.30 (četvrtak u 2.30)
3. KOLO – ČETVRTAK, 17. MAJ:
TURSKA – POLJSKA 17.00 (0.00)
SAD – ITALIJA 19.30 (petak u 2.30)

II VIKEND (22 – 24. MAJ):
7. GRUPA – MAKAO (MAKAO FORUM), KINA:
Sudije: Sumije Mjoi iz Japana, He Jeun Sung iz Koreje, Ismail Ibrahim Albluši iz Ujedinjenih Arapskih Emirata i Vladimir Olejnik iz Rusije.

1. KOLO – UTORAK, 22. MAJ:
SRBIJA – TAJLAND 16.30 (10.30)
KINA – POLJSKA 20.00 (14.00)

2. KOLO – SRIJEDA, 23. MAJ:
SRBIJA – POLJSKA 17.30 (11.30)
KINA – TAJLAND 20.00 (14.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 24. MAJ:
SRBIJA – KINA 20.00 (14.00)
POLJSKA – TAJLAND 17.30 (11.30)

5. GRUPA – TOJOTA (DVORANA TOJOTA), JAPAN:
1. KOLO – UTORAK, 22. MAJ:
BELGIJA – HOLANDIJA 15.40 (8.40)
JAPAN – SAD 19.10 (12.10)
2. KOLO – SRIJEDA, 23. MAJ:
HOLANDIJA – SAD 15.40 (8.40)
JAPAN – BELGIJA 19.10 (12.10)
3. KOLO – ČETVRTAK, 24. MAJ:
BELGIJA – SAD 15.40 (8.40)
JAPAN – HOLANDIJA 19.10 (12.10)

6. GRUPA – SUVON (DVORANA SUVON), KOREJA:
1. KOLO – UTORAK, 22. MAJ:
RUSIJA – ITALIJA 15.00 (8.00)
NJEMAČKA – KOREJA 18.00 (11.00)
2. KOLO – SRIJEDA, 23. MAJ:
ITALIJA – NJEMAČKA 16.00 (9.00)
RUSIJA – KOREJA 19.00 (12.00)
3. KOLO – ČETVRTAK, 24. MAJ:
RUSIJA – NJEMAČKA 16.00 (9.00)
ITALIJA – KOREJA 19.00 (12.00)

8. GRUPA – ANKARA (DVORANA BAŠKENT), TURSKA:
1. KOLO – UTORAK, 22. MAJ:
ARGENTINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 14.00 (13.00)
TURSKA – BRAZIL 17.00 (16.00)
2. KOLO – SRIJEDA, 23. MAJ:
BRAZIL – ARGENTINA 14.00 (13.00)
TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 17.00 (16.00)
3. KOLO – ČETVRTAK, 24. MAJ:
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – BRAZIL 14.00 (13.00)
TURSKA – ARGENTINA 17.00 (16.00)

III VIKEND (29 – 31. MAJ):
10. GRUPA – KRALJEVO (NOVA HALA SPORTOVA), SRBIJA:
Sudije: Nasr Šaban iz Egipta, Žolt Mezofi iz Mađarske, Deni Sespedes Lasi iz Dominikanske Republike i Epaminondas Gerotodoros iz Grčke. Rezervni sudija: Dejan Rogić iz Srbije.

1. KOLO – UTORAK, 29. MAJ:
SRBIJA – RUSIJA 20.00
TURSKA – BELGIJA 17.00

2. KOLO – SRIJEDA, 30. MAJ:
SRBIJA – BELGIJA 20.00
TURSKA – RUSIJA 17.00

3. KOLO – ČETVRTAK, 31. MAJ:
SRBIJA – TURSKA 20.00
RUSIJA – BELGIJA 17.00

9. GRUPA – APELDORN (DVORANA OMNISPORT), HOLANDIJA:
1. KOLO – UTORAK, 29. MAJ:
BRAZIL – KOREJA 16.30
HOLANDIJA – POLJSKA 19.30
2. KOLO – SRIJEDA, 30. MAJ:
BRAZIL – POLJSKA 16.30
HOLANDIJA – KOREJA 19.30
3. KOLO – ČETVRTAK, 31. MAJ:
POLJSKA – KOREJA 16.30
HOLANDIJA – BRAZIL 19.30

11. GRUPA – BANGKOK (DVORANA HUAMARK), TAJLAND:
1. KOLO – UTORAK, 29. MAJ:
SAD – NJEMAČKA 15.05 (10.05)
TAJLAND – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 18.05 (13.05)
2. KOLO – SRIJEDA, 30. MAJ:
SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 15.05 (10.05)
TAJLAND – NJEMAČKA 18.05 (13.05)
3. KOLO – ČETVRTAK, 31. MAJ:
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – NJEMAČKA 15.05 (10.05)
TAJLAND – SAD 18.05 (13.05)

12. GRUPA – HONG KONG (HONG KONG KOLOSEUM), KINA:
1. KOLO – UTORAK, 29. MAJ:
JAPAN – ITALIJA 18.00 (12.00)
KINA – ARGENTINA 20.30 (14.30)
2. KOLO – SRIJEDA, 30. MAJ:
ITALIJA – ARGENTINA 18.00 (12.00)
KINA – JAPAN 20.30 (14.30)
3. KOLO – ČETVRTAK, 31. MAJ:
JAPAN – ARGENTINA 18.00 (12.00)
KINA – ITALIJA 20.30 (14.30)

IV VIKEND (5 – 7. JUN):
13. GRUPA – ROTERDAM (DVORANA TOPSPORT), HOLANDIJA:
Sudije: Vladimir Olejnik iz Rusije, Patriša Rolf iz SAD, Filip Šurman iz Lihtenštajna i Pavel Burkijevič iz Poljske.

1. KOLO – UTORAK, 5. JUN:
SRBIJA – ITALIJA 16.30
HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 19.30

2. KOLO – SRIJEDA, 6. JUN:
SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 16.30
HOLANDIJA – ITALIJA 19.30

3. KOLO – ČETVRTAK, 7. JUN:
SRBIJA – HOLANDIJA 19.30
ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 16.30

14. GRUPA – ÐIJANGMEN (DVORANA ÐIJANGMEN), KINA:
1. KOLO – UTORAK, 5. JUN:
RUSIJA – SAD 16.00 (10.00)
KINA – BRAZIL 19.30 (13.30)
2. KOLO – SRIJEDA, 6. JUN:
SAD – BRAZIL 16.00 (10.00)
KINA – RUSIJA 19.30 (13.30)
3. KOLO – ČETVRTAK, 7. JUN:
BRAZIL – RUSIJA 16.00 (10.00)
KINA – SAD 19.30 (13.30)

15. GRUPA – NAKON RAČASIMA (DVORANA ČATČAI), TAJLAND:
1. KOLO – UTORAK, 5. JUN:
JAPAN – TURSKA 15.05 (10.05)
TAJLAND – KOREJA 18.05 (13.05)
2. KOLO – SRIJEDA, 6. JUN:
JAPAN – KOREJA 15.05 (10.05)
TAJLAND – TURSKA 18.05 (13.05)
3. KOLO – ČETVRTAK, 7. JUN:
KOREJA – TURSKA 15.05 (10.05)
TAJLAND – JAPAN 18.05 (13.05)

16. GRUPA – BIDGOŠĆ (DVORANA LUČNIČKA), POLJSKA:
1. KOLO – UTORAK, 5. JUN:
NJEMAČKA – BELGIJA 17.30
POLJSKA – ARGENTINA 20.30
2. KOLO – SRIJEDA, 6. JUN:
BELGIJA – ARGENTINA 17.30
POLJSKA – NJEMAČKA 20.30
3. KOLO – ČETVRTAK, 7. JUN:
ARGENTINA – NJEMAČKA 17.30
POLJSKA – BELGIJA 20.30

V VIKEND (12 – 14. JUN):
20. GRUPA – SANTA FE (DVORANA NACIONALNOG TEHNOLOŠKOG UNIVERZITETA), ARGENTINA:
Sudije: Valter Vera Mećan iz Perua, Anđela Gras iz Brazila, Endrju Kameron iz Kanade i Hosmer Peres Broće iz Portorika.

1. KOLO – UTORAK, 12. JUN:
SRBIJA – SAD 17.40 (22.40)
ARGENTINA – KOREJA 20.40 (sreda u 1.40)

2. KOLO – SRIJEDA, 13. JUN:
SRBIJA – ARGENTINA 20.40 (četvrtak u 1.40)
KOREJA – SAD 17.40 (22.40)

3. KOLO – ČETVRTAK, 14. JUN:
SRBIJA – KOREJA 17.40 (22.40)
ARGENTINA – SAD 20.40 (petak u 1.40)

17. GRUPA – ŠTUTGART (PORŠE ARENA), NEMAČKA:
1. KOLO – UTORAK, 12. JUN:
TURSKA – HOLANDIJA 17.30
NJEMAČKA – KINA 20.30
2. KOLO – SRIJEDA, 13. JUN:
KINA – HOLANDIJA 17.30
NJEMAČKA – TURSKA 20.30
3. KOLO – ČETVRTAK, 14. JUN:
KINA – TURSKA 17.30
NJEMAČKA – HOLANDIJA 20.30

18. GRUPA – VALBŽIH (DVORANA AKVA – ZDROJ), POLJSKA:
1. KOLO – UTORAK, 12. JUN:
RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 17.30
POLJSKA – JAPAN 20.30
2. KOLO – SRIJEDA, 13. JUN:
JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 17.30
POLJSKA – RUSIJA 20.30
3. KOLO – ČETVRTAK, 14. JUN:
RUSIJA – JAPAN 17.30
POLJSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 20.30

19. GRUPA – EBOLI (PALA SELE), ITALIJA:
1. KOLO – UTORAK, 12. JUN:
BRAZIL – BELGIJA 17.00
ITALIJA – TAJLAND 20.00
2. KOLO – SRIJEDA, 13. JUN:
BRAZIL – TAJLAND 17.00
ITALIJA – BELGIJA 20.00
3. KOLO – ČETVRTAK, 14. JUN:
TAJLAND – BELGIJA 17.00
ITALIJA – BRAZIL 20.00

FINALNI TURNIR I LIGE NACIJA 2018. – NANÐING (DVORANA OLIMPIJSKOG SPORTSKOG CENTRA), KINA:
27. JUN – 1. JUL:

Finalni turnir će se odigrati od 27. juna do 1. jula u Nanđingu, a pored Kine nastupiće i 5 najuspješnijih selekcija sa ukupne tabele posle 15 odigranih utakmica.

U konkurenciji odbojkašica, „stalni članovi“ Lige nacija su Srbija, Brazil, Italija, SAD, Kina, Holandija, Tajland, Turska, Koreja, Njemačka, Japan i Rusija, dok su Argentina, Dominikanska Republika, Poljska i Belgija selekcije „izazivači“, odnosno reprezentacije koje nisu stalni članovi Lige.

U „FIVB Kupu izazivača“ 2018. igraće 6 reprezentacija.

U konkurenciji odbojkašica, pored organizatora turnira, koji će naknadno biti određen, igraće 2 selekcije iz Evrope (CEV), po jedna selekcija iz Azije (AVC) i Srednje i Severne Amerike (NORSEKA), kao i pobjednik baraža između Afrike (CAVB) i Južne Amerike (CSV).

Kontinentalne konfederacije će odrediti učesnike „FIVB Kupa izazivača“ i od njihove odluke zavisi da li će organizovati Kontinentalne kvalifikacione turnire ili će selekcije odrediti na osnovu plasmana na postojećim takmičenjima ili na osnovu rang lista.

„FIVB Kup izazivača“ odigraće se prije Finalnog turnira Lige nacija i pobjednik će steći pravo učešća u plej – ofu, u kome će se sastati sa reprezentacijom „izazivača“ iz Lige nacija, koja zauzme četvrto mjesto na kraju takmičenja po grupama. Pobjednik plej – ofa će automatski steći pravo igranja u Ligi nacija 2019.

More in Liga Nacija