U20 (Ž): Juniorke slavile nakon preokreta

od Mirjana
258 pregleda

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu protiv Albanije 3:2 (23:25, 25:18, 19:25, 25:17, 15:11)  u uzbudljivoj utakmici koja je trajala pet setova.

Iako su odbojkašice Albanije, koje su igrale pred svojom domaćom publikom, pokazale izuzetnu borbenost, Crna Gora je uspjela da se izbori za trijumf. U izuzetno teškom meču, Albanija je prva došla u prednost, osvojivši prvi set 25:23, a nakon što su naše juniorke izjednačile osvojivši drugi set 25:18, domaći tim je opet pove sa 2:1 u setovima (25:19). Međutim, sjajnom igrom Crna Gora je  izjednačila rezultat na 2:2.

U odlučujućem petom setu, crnogorske odbojkašice pokazale su izuzetnu koncentraciju i snagu, te su uspjele da preokrenu situaciju u svoju korist. Završili su set sa rezultatom 15:11, čime su osigurali svoju drugu pobjedu na takmičenju.

Posebno se istakla Darja Popović, koja je sa 21 osvojenim poenom bila ključni igrač u ovom trijumfu. Matea Kovačec doprinijela je sa 14 poena, dok je mlada Elena Čolaković, koja je iako pionirka četiri godine mlađa od ove konkurencije, osvojila 14 poena i briljirala u svim segmentima igre.

Poslednjeg dana turnira, juniorke Crne Gore igraće za bronzu sa selekcijom Bugarske od 17.30 časova. U današnjim utakmicama, Bugarska je bila maksimalna protiv Sjeverne Makedonije, a Turska nakon četiri seta bolja od Srbije.

Albanija – Crna Gora 2:3

(25:23, 18:25, 25:19, 17:25, 11:15)

Tirana, Albania.

Albanija: Kodra 15, Veliju (libero), Ramo, Tajra 17, Stafa, Mehmeti (libero), Đuša, Metanj 12, Rakip, Bregu, Sulejmani 1, Malaj 7, Prenjasi 3, Mikopupa 4. Selektor: Andi Lundra

Crna Gora: Matunović 2, Krivokapić 3, Velićković (libero), Krunić (libero), Kovačec 14, Vukčević, Čolaković 14, Nikezić 1, Davidović, Ćetković 7, Belojević, Koprivica, Popović 21, Bogojević 8. Selektor: Marko Radusinović.