Seniori bolji od Makedonaca u prvoj provjeri

Drugu utakmicu isti rivali igraju u nedjelju od 18 časova

od Mirjana
63 pregleda

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore slavila je protiv Sjeverne Makedonije rezultatom 3:1 (31:29, 25:22, 22:25, 25:20) u prvoj pripremnoj utakmici za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Sjeverna Makedonija povela je na startu prvog seta, gosti su održavali prednost do sredine prvog seta, a onda je uslijedila dobra igra i odgovor naših momaka, koji su uspjeli da stignu minus i i završnicu ovog seta učine neizvjesnom, koju su kapiten Vojin Ćaćić i saigrači uspjeli da realizuju u svoju korist za vođstvo u setovima (31:29).

Odličan nastavak igre u drugom setu za Crnu Goru. Vođstvo 7:3 na startu natjeralo je klupu Makedonaca da reaguje tajm-autom. Međutim, to nije zaustavilo momke Ivana Joksimovića koji su povećali svoju prednost (15:8). Uslijedila je serija poena gostiju, koju je tajm-autom prekinuo selektor Crne Gore, nakon kojeg su naši odbojkaši mirno privelu set kraju (25:22).

Izjednačena igra bila je u trećem četvrtom setu. Treći dio igre pripao je Makedoncima, koji su napravili prednost 17:15 i uspjeli da osvoje set rezultatom 25:22. Naši seniori nisu dozvolili da meč ode u peti set, iako je rezultat u četvrtom setu bio neizvjestan do samog finiša, uspjeli su da slave 25:20 za konačnih 3:0.

U našoj selekciji kapiten Vojin Ćaćić osvojio je 19 poena, u stopu ga je pratio Ivan Zvicer sa 17, dok je Bojan Strugar osvojio 13. Kod Makedonaca, kapiten Nikola Gjorgijev osvojio je 24 poena.

Na dogovor selektora, odigran je i peti set u kojem je Crna Gora slavila 25:16, a selektor Joksimović pružio je šansu svim igračima u prvoj provjeri protiv Sjeverne Makedonije.

Crna Gora – Sjeverna Makedonija 3:1

(31:29, 25:22, 22:25, 25:20)

Match report

Crna Gora: Dubak, Ćinćur 8, Babić 4, Zvicer 17, Peruničić 7, Ćaćić 19, Hadžisalihović, M, Joksimović, A. Joksimović (libero), V. Milenković 2, R. Milenković 2, Strugar 13, Jovović 6, Đurović 2, Ječmenica 8, Radević (libero), Pavićević 8. Selektor: Ivan Joksimović.

Sjeverna Makedonija: Angelovski (libero), G. Gjorgiev 1, Efremov, N. Gjorgiev 24, Milev 7, Arsov, Zadmart, Ljaftov 14, Lepidovski, Stojanov, Volkov, Ričliev, Madžunkov 10, Iliev 10, Ričliev (libero), Savovski 10. Selektor: Hari Nakovski.