Pavićević brojao do 28, timovi naših reprezentativki u četvrtfinalu Kupa Srbije

od Danilo
456 pregleda

Fenomenalan meč Milutina Pavićevića nije bio dovoljan njegovom novom timu Vanti da pobijedi Karelian Hurmos u prvom kolu šampionata Finske. Iako je naš mladi korektor osvojio čak 28 poena, u velikoj borbi slavio je Karelian, rezultatom 3:2 (25:20, 15:25, 21:25, 25:19, 15:6).

Iskusni srednji bloker, Blažo Milić, novi je član zagrebačke Mladosti, koja je slavila na otvaranju hrvatskog prvenstva u gostima Rovinju 3:0. Šampionat je pobjedom bez izgubljenog seta ostvarila i Ribola Kaštela, Vukašina Cimbaljevića, na gostovanju Zadru.

Crnogorski trener Balša Radulović otvorio je sezonu u Iranu na najbolji način. Njegov Sepahan dobio je oba uvodna meča bez izgubljenog seta. Radulovićeva ekipa bila je bolja od Padafanda i Azadšahra.

U Kupu Srbije, timovi naših reprezentativki plasirali su se u četvrtfinale. Jedinstvo je eliminisalo “Crno bele”, pobjedom 3:0 (25:12, 25:18, 25:10), a odličnu utakmicu imala je Mina Dragović, koja je osvojila 12 poena. Ub Simone Petranović pobijedio je “Desetku” takođe 3:0 (25:13, 25:9, 25:10), uz osam poena bivše igračice Galeba. Crvena zvezda sigurna u duelu osmine finala sa Radničkim 3:0 (25:19, 25:10, 25:14), a trijumfu je doprinijela Saška Đurović, takođe sa devet poena.

Nakon uvodna dva kola Francuske druge lige naša odbojkašica Katarina Budrak i njen tim Romans čekaju na set. U prvoj rundi poraz od Katarininog bivšeg tima, Bordoa, 3:0 (25:12, 25:20, 25:20). U tom meču Budrak je osvojila 13 poena, dok je u porazu od Arnesa 3:0 (25:23, 25:20, 25:14) brojala do devet.

Tim Nevene Vukčević, Lugoj, poražen je u Superkupu Rumunije od ekipe Alba Blaj 3:1 (25:21, 20:25, 25:22, 25:22), a naša reprezentativka gledala je utakmicu sa klupe.