Odbojkaši opet bolji od Mađarske

Prije početka utakmice, Nikola Kažić, predsjednik OSCG, uručio je Đorđu Jovoviću nagradu za najboljeg odbojkaša u inostranstvu za 2023. godinu

od Mirjana
75 pregleda

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore slavila je i u drugoj prijateljskoj utakmici protiv Mađarske rezultatom 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 25:20).

Prvi dio igre, koji je bio veoma neizvjestan pripao je odbojkašima Mađarske rezultatom 25:23, a onda su naredna tri pripala Crnoj Gori. Odličan drugi set za naše odbojkaše, vođstvo na startu 4:1, zatim 13:9, nakon čega se nije dovodio u pitanje osvajač ovog seta, na kraju 25:17 u korist Crne Gore. Iako su gosti vodili tokom cijelog drugog seta (20:16), nakon tajm-auta naše klupe, Vojin Ćaćić i saigrači su dobrim odgovorom stigli do 20:20, nakon čega su preokrenuli i slavili 25:22.  Dobro otvaranje i četvrtog seta, vodili smo 12:9 i nastavili u istom ritmu za konačnih 25:20 i 3:1 u setovima.

U petom setu, koji je odigran po dogovoru timova, šansu su dobili i mlađi u ekipi, koji su istu iskoristili na pravi način i slavili 26:24.

Prije početka utakmice, predsjednik Odbojkaškog saveza Nikola Kažić, uručio je Đorđu Jovoviću nagradu za najboljeg odbojkaša u inostranstvu za 2023. godinu, koja mu nije ranije uručena zbog njegovih obaveza u klubu.

Crna Gora – Mađarska 3:1

(23:25, 25:17, 25:22, 25:20)

Dvorana: SC “Kolašin”. Gledalaca: 100. Sudije: Nevena Terzić i Dragana Vučinić.

Match report

CRNA GORA: Dubak 3, Ćinćur 5, Babić 2, Zvicer 12, Peruničić 3, Ćaćić 23, Hadžisalihović 4, M. Joksimović, A. Joksimović (libero), V. Milenković 1, R. Milenković, Strugar 4, Jovović 11, Đurović 1, Ječmenica 8, Radević (libero), Pavićević 6. Selektor: Joksimović.

MAĐARSKA: Szabo 2, Ambrus 5, Takacs (libero), Boldizsar 9, Tomanoczy 1, Peter 1, Horvath 18, Keen Cameron 1, Kiss (libero), Kecskemeti 11, Szalai 9, Varga 5, Bibok 15, Cziczlavicz 6. Selektor: Peter Nagy.