I liga (M): Sutjeska – Jedinstvo Bemax 0:3

od Jelena
304 pregleda

U duelu između ekipa Sutjeske i Jedinstva maksimalnu pobjedu je ostvario prošlogodišnji šampion. Jedinstvo je opravdalo ulogu apsolutnog favorita, ali mlada ekipa iz Nikšiča je pružila solidan otpor.

Igralo se poen za poen, Sutjeska je uspjevala da parira mnogo jačem protivniku, ovogodišnjem predstavniku Crne Gore u CEV kupu. Ipak, u završnici je dolazio kvalitet bjelopoljaca do izražaja, i pobjeda ni u jednom trenutku dovođena u pitanje. Nikšićani se nisu predavali, niti klonuli duhom, već su se trudili da pruže dostojan otpor protivniku. Tako su u trećem setu imali i 5 poena prednosti, bilo je 15:10, ali nisu uspjeli da izdrže nalet protivnika koji je i taj set riješio u svoju korist.

Trener Sutjeske, Željko Perošević je istakao da je zahvalan prikazanom igrom svoje ekipe. ,,Ušli smo u ovaj meč svjesni realnosti, i ovo nije meč u kojem smo tražili bodove, već je cilj bio da se moji igrači predstave u najboljem mogućem svijetlu. Istakao bih da je prosjek godina ove ekipe 17, i da su večeras u našem dresu debitovala četvorica igrača u Prvoj Crnogorskoj Odbojkaškoj Ligi. Prikazana igra ohrabruje pred nastavak sezone, i ako nastavimo u ovom ritmu, nadam se da ćemo imati uspješnu sezonu za naše uslove“.

Kapiten Aleksandar Bojić je čestitao protivniku: ,,Čestitam pobjedu ekipi Jedinstva, i želim im puno uspjeha u CEV kupu. Večeras smo dali maksimum, igrali smo dobro, i zadovoljan sam kako smo izgledali na terenu. Ja kao najiskusniji u ovoj ekipi se trudim da pomognem saigrčima koji evidentno imaju talenta, i uvjeren sam da će napredovati iz meča u meč.“

Sutjeska – Jedinstvo Bemax 0:3 (21:25, 20:25, 20:25)

Dvorana: SC Nikšić. Gledalaca oko 100. Sudije: Vučinić Dragana i Rajković Anđela (oboje iz Podgorice).

Sutjeska: Batrićević, Taušan, Kardović, Popović, Nikolić, Marjanović, Stojanović V, Stojanović D, Lukovac, Perošević, Bojić, Rondović.

Jedinstvo: Kuburović, Vukić, Delić, Dizdarević, Kojović, Bulatović B, Rudić, Bulatović L, Đuretić, Mađunkov.