Blažo Milić i Marko Vukašinović izborili opstanak

od Redakcija
342 pregleda

U prvenstvu Grčke odigrano je poslednje kolo regularnog dijela prvenstva, Olympiacos je savladao Kifisiu u gostima sa 3:2 u utakmici bez značaja i zauzeo prvo mjesto pred početak Play off-a gdje će u polufinalnoj seriji igrati protiv PAOK-a.

Božidar Ćuk je upisao 19 poena od čega 4 blokom. Blažo Milić (9 poena, 3 asa, 1 blok) i Marko Vukašinović (12 poena, 1 as) sa Orestijadom pobijedili su u gostima Etnikos sa 3:1 i osvojili 9. mjesto za opstanak u najjačoj ligi Grčke.

Bojan Strugar je sa Piatra Neamt upisao dva poraza na gostovanju Dinamo Bucuresti (u prvoj utakmici odigrao set i osvojio 5 poena, u drugoj igrao dva seta i upisao 10 poena) sa 3:2 i 3:1 pa je rezultat u polufinalnoj seriji za borbu od 9. – 12. mjesta izjednačen na 2:2 te će o pobjedniku odlučiti majstorica koja je na programu u srijedu 6. aprila.

U francuskom šampionatu je odigrano pretposlednje kolo regularnog dijela, Rajko Strugar (ulazio na servis) sa Tourom je bio bolji na svom parketu od Toulousa sa 3:2 za kojeg je Miloš Ćulafić upisao svega 3 poena na početku prvog i drugog seta. Luka Šuljagić je sa Cannes pobijedio kod kuće Montpellier sa 3:2 osvojivši 13 poena od čega 1 as i 5 blokova. I Chaumont je pobijedio nakon pet setova Ajjacio u gostima, a Gojko Ćuk je upisao 11 poena od čega 4 blokom.

U drugoj ligi Aleksandar Milivojević (7 poena, 1 as i 1 blok) poražen je sa Cambrai u gostima od Nice sa 3:2

U prvoj utakmici polufinala Play – off-a njemačkog prvenstva USC Munster je poražen od Dresdnera sa 3:0, Andrea Laković je ušla u trećem setu i upisala jedan poen iz napada.

Targu Mures Nikolete Perović je pobijedio Lugoj u gostima sa 3:0 u drugoj utakmici polufinala doigravanja od 5. do 8. mjesta i sa 2:0 u pobjedama plasirao se u seriju koja će odlučivati o 5. mjestu gdje će im protivnik biti pobjednik majstorice koja je na programu 6. aprila između Peniciline Iasi i Dimano Bucuresta nakon što je Penicilina naše Jelene Cvijović (18 poena) slavila kod kuće sa 3:1 i izjednačila rezultat u seriji na 1:1.

U Play – off-u druge francuske lige Stella Calais Marije Milović i Amiens Marije Sandić i Dragane Peruničić upisale su maksimalne poraze u gostima od T.P.M Racing Volley odnosno Olimpique Mougins.