Austrija bolja nakon pet setova

od Mirjana
178 pregleda

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Austrije u uzbudljivom meču koji je završen nakon pet setova 3:2 (25:19, 23:25, 25:17, 16:25, 15:13).

Naše odbojkašice su dobro započele utakmicu i pružile jak otpor u prvom setu. Imale su vođstvo do rezultata 10:9, ali su Austrijanke uspjele da preokrenu situaciju u svoju korist i set završe rezultatom 25:19.

Austrija je snažno ušla u drugi set i brzo stekla prednost od 5:1. Ipak, crnogorske odbojkašice, predvođene sjajnom igrom Dijane Vuković i saigračica uspjele su da izjednače na 21:21. U nastavku, Crna Gora je preuzela kontrolu nad igrom i izjednačila u setovima 25:23.

Treći set je donio novo vođstvo Austrijankama, koje su zadržale ranu prednost i osvojile ga rezultatom 25:17. Ipak, naše seniorke su se vratile u igru u četvrtom setu, gdje su već na startu ostvarile vođstvo od 4:1, a zatim ga povećale na 8:3. Sigurnom igrom uspjele su da izjednače u setovima osvajanjem četvrtog dijela igre rezultatom 25:16, što je dovelo do odlučujućeg petog seta.

U petom setu viđena je velika borba, a rezultat je bio izjednačen sve do 13:13. Na kraju, Austrijanke su ipak uspjele da ostvare minimalnu prednost i pobijede rezultatom 15:13.

Najefikasnija u crnogorskom timu bila je Dijana Vuković sa 19 osvojenih poena, dok je Danijela Džaković upisala poen manje – 18. Mina Dragović je bila dvocifrena sa 15 poena, a Saška Đurović sa 10. U listu poentera upisale su se i Simona Petranović sa sedam poena i Nevena Vukčević koja je osvojila jedan poen.

Drugu prijateljsku utakmicu Crna Gora i Austrija odigraće u ponedjeljak od 19 sati u SC “Nikoljac” u Bijelom Polju.

Crna Gora – Austrija 2:3

(19:25, 25:23, 17:25, 25:16, 13:15)

Dvorana – SC “Nikoljac”, Bijelo Polje. Sudije: Slobodan Kovačević i Jelena Mitrović. Gledalaca: 70.

Crna Gora:  Đurović 10, Cenović (libero), Šušić, Jovović, Tvrdišić, Vuković 19, Džaković 18, Petranović 9, Vukčević 1, Rakočević, Popović , Budrak , Đukić , Krunić, Dragović 15.

Austrija: Holzinger, Rab 16, Huber (libero), Truner, Chrtianska 7, Hinterreger 1, Schabel 27, Oberhauser (libero), Schmit 6, nesimovic 6, Janka 9, Gartner 1, Fitz.