Odigrano poslednje kolo grupne faze Lige šampiona za odbojkaše

od Jelena
366 pregleda

Juče je odigrano poslednje kolo grupne faze Lige šampiona za odbojkaše. U nastavku slijede rezultati utakmica koje su odlučile dvanaest timova koji su prošli u Playoff Lige šampiona. Žrijeb Playoff-a 12 će se održati u petak, u Luksemburgu (12 časova).

Grupa A:

Cucine Lube CIVITANOVA (ITA) – Sir Colussi Sicoma PERUGIA (ITA) 0:3 (24:26, 23:25, 25:27)

Sir Colussi Sicoma Perugia je pobijedila u italijanskom derbiju Civitanovu i time odnijela šestu pobjedu zaredom i završila u Ligi šampiona CEV u 2018. godini na vrhu u grupi A. Dok se domaćin Cucine Lube Civitanova kvalifikovao za Playoff 12.

Knack ROESELARE (BEL) – Fenerbahce SK ISTANBUL (TUR) 3-1 (25:19, 25:9, 23:25, 25:15)

Knack Roeselare ostvario je gotovo “nemoguću misiju” protiv Fenerbahčea Sk Istanbula-a, ali čak i pobjeda od 3-0 bi bila nedovoljna za nastavak u plejof 12. Sve je zavisi od rezultata drugih mečeva u grupi B, C i D.

Grupa B:

Halkbank ANKARA (TUR) – VfB FRIEDRICHSHAFEN (GER) 1:3 (14:25, 21:25, 26:24, 19:25)

VfB Friedrichshafen je završio utakmicu u grupi B pobjedom 3-1 nad Halkbank Ankara.

PAOK THESSALONIKI (GRE) – Ford Store Levoranta SASTAMALA (FIN) 3:1 (22:25, 25:22, 25:20, 25:20)

PAOK Thessaloniki je završio četvrti meč  pobjedom nad Ford Store Levoranta Sastamala u četiri seta, obezbedivši treće mjesto u grupi B ispred finske ekipe.

Grupa C:

CHAUMONT VB 52 Haute Marne (FRA) – PGE Skra BELCHATOW (POL) 3:2 (25:22, 25:19, 20:25, 22:25, 16-:14)

Chaumont osigurao je svoj prolazak u Playoff 12.

Dinamo MOSCOW (RUS) – Lokomotiv NOVOSIBIRSK (RUS) 2:3 (25:16, 25:21, 21:25, 24:26, 19:21)

Dinamo Moskva je utakmicu započela snažno, osvojivši dva seta. Ali uprkos tome Dinamo nije uspio da završi utakmicu u svoju korist. Lokomotiv Novosibirsk je prošao dalje u Playoff 12.

Grupa D:

Zenit KAZAN (RUS) – Spacer’s TOULOUSE VB (FRA) 3:0 (25:15, 25:10, 25:17)

Zenit Kazan je nastavlja svoju pobjedničku seriju pobjedivši u svom 21.meču.

BERLIN Recycling Volleys (GER) – JASTRZEBSKI Wegiel (POL) 3:2 (23:25, 25:16, 18:25, 25:17, 15:9)

Grupa E:

Zaksa KEDZIERZYN-KOZLE (POL) – Arkas IZMIR (TUR) 3:0 (25:17, 25:19, 25:23)

TRENTINO Diatec (ITA) – Noliko MAASEIK (BEL) 3:1 (25:16, 29:27, 24:26, 26:24)

Trentino je završio svoje putovanje u grupi E osvajanjem drugog mjesta nakon pobjede  3-1 nad Nolikom Maaseik-om. Konačni rezultat ne odražava nevjerovatno neizvjesnu utakmicu.