Connect with us

Reprezentacija

Objavljen širi spisak juniorki za 1.rundu kvalifikacija za EP

Vršilac dužnosti selektora ženske juniorske odbojkaške reprezentacije Crne Gore Nikola Masoničić objavio je širi spisak odbojkašica za 1.rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore ugostiće Švedsku, Izrael i Kosovo na turniru 1.runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020, koji će se odigrati 10-12.januara u Sportskom centru “Igalo”, u Herceg Novom. Crna Gora će igrati redom protiv Kosova, Izraela i Švedske, a sve utakmice naše selekcije biće u terminu od 18:30h.

Plasman u 2.rundu kvalifikacija obezbijediće prvoplasirana i drugoplasirana ekipa. Prvoplasirana ekipa učestvovaće u B grupi na turniru 2.runde kvalifikacija koji se igra u Srbiji 30.aprila-03.maja, a protivnici će im biti, pored domaćina Srbije i selekcije Belgije i Mađarske.  Drugoplasirana ekipa iz 1.runde plasiraće se u grupu A na turniru 2.runde koji se igra u Italiji, takođe u periodu 30.april-03.maj.

Plasman na XXVII EP 2020, koje će se odigrati 22 – 30. avgusta u Zenici u Bosni i Hercegovini i Osijeku u Hrvatskoj, izboriće pobjednici 7 kvalifikacionih grupa 2.runde, dok će drugoplasirane selekcije i najbolja trećeplasirana selekcija izboriti plasman u 3. rundu (9 – 12. jul), iz koje će plasman na EP izboriti pobjednici grupa i najbolja drugoplasirana reprezentacija.

Na EP 2020. pravo igranja imaju odbojkašice rođene 1. januara 2002. i mlađe.

Na osnovu odluke Administrativnog Borda CEV više se ne igraju kvalifikacije za Svjetska prvenstva, već će plasman na SP 2021. ostvariti finalisti EP 2020. Pored toga (5 Kontinentalnih konfederacija po 2 selekcije), plasman na SP izboriće 5 najuspješnijih reprezentacija sa FIVB rang liste koje nisu izborile plasman preko Kontinentalnih šampionata.

TEHNIČARI:
Marija Šušić – Tent, Srbija
Tijana Tvrdišić – Luka Bar
Sara Globarević – Morača
Staša Krivokapić – Galeb Poliklinika Hipokrat

PRIMAČI SERVISA I KOREKTORI:
Marija Tuševljak – Galeb Poliklinika Hipokrat
Ema Uskoković – Blok Aut, Srbija
Simona Petranović – Galeb Poliklinika Hipokrat
Andrea Knežević – Galeb Poliklinika Hipokrat
Teodora Delić – Morača
Anastasija Krgović – Gimnazijalac
Daša Vulanović – Nikšić
Tijana Milačić – Morača
Nevena Vukčević – Galeb Poliklinika Hipokrat
Majda Čakar – Rudar

SREDNJI BLOKERI:
Tamara Vukoslavčević – Luka Bar
Petra Kostić – Galeb Poliklinika Hipokrat
Lana Savović – Morača
Marija Bojić – Nikšić

LIBERI:
Lana Labović – Galeb Poliklinika Hipokrat
Sara Kovač – Morača

1. RUNDA (10 – 12. JANUAR) – HERCEG NOVI (DVORANA SC IGALO), CRNA GORA:

CRNA GORA, ŠVEDSKA, IZRAEL, KOSOVO

petak, 10.januar

16h: Izrael – Švedska

18:30h: CRNA GORA – Kosovo

subota, 11.januar

16h: Švedska – Kosovo

18:30h: Izrael – CRNA GORA

nedjelja, 12. januar

16h: Kosovo – Izrael

18:30h: Švedska – CRNA GORA

Plasman u II rundu izboriće dvije prvoplasirane selekcije. Ukoliko Kosovo izbori plasman u II rundu igraće u Italiji bez obzira koje mjesto zauzme.

JUNIORKE – XXVII EP 2020. – KVALIFIKACIJE – 2. RUNDA (23. APRIL – 3. MAJ):

A GRUPA – ITALIJA (30. APRIL – 3. MAJ):

ITALIJA, HOLANDIJA, SLOVENIJA, DRUGOPLASIRANA SELEKCIJA IZ I RUNDE

B GRUPA – SRBIJA (30. APRIL – 3. MAJ):

SRBIJA, BELGIJA, MAĐARSKA, POBJEDNIK I RUNDE KVALIFIKACIJA

C GRUPA – NJEMAČKA (TERMIN ĆE NAKNADNO BITI ODREĐEN):

NEMAČKA, FRANCUSKA, GRČKA, AUSTRIJA

D GRUPA – SLOVAČKA (23 – 26. APRIL):

SLOVAČKA, BELORUSIJA, ČEŠKA, UKRAJINA

E GRUPA – POLJSKA (TERMIN ĆE NAKNADNO BITI ODREĐEN):

POLJSKA, BUGARSKA, LETONIJA, ŠPANIJA

F GRUPA – FINSKA (TERMIN ĆE NAKNADNO BITI ODREĐEN):

FINSKA, TURSKA, NORVEŠKA, ESTONIJA

G GRUPA – RUMUNIJA (23 – 26. APRIL):

RUMUNIJA, RUSIJA, DANSKA, ŠVAJCARSKA

More in Reprezentacija