LN: Rusi demolirali olimpijskog šampiona za finale

od Jelena
287 pregleda

U prvom polufinalnom meču Lige nacija za odbojkaše, domaćin završnog turnira u Lilu reprezentacija Francuske savladala je Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:2, po setovima 25:18, 25:17, 23:25, 24:26, 15:13.

Reprezentacija Rusije drugi je finalista Lige nacija, pošto je u polufinalu ubjedljivo savladala Brazil maksimalnim rezultatom, po setovima 25:17, 25:18 i 25:14.

Bila je to prva pobjeda ‘Zbornaja komande’ nad Brazilom posle šest uzastopnih poraza, tačnije od Svjetske lige 2013. godine.

Olimpijski šampion iz Rija dugo nije tako nadigran u duelu sa bilo kojom reprezentacijom. Aktuelni evropski šampion je dominirao u svakom aspektu igre, dok su se Brazilci mučili da dođu do dva osvojena poena zaredom.

U prvom setu, viđena je izjednačena igra do rezultata 11:11, a kasnije je Rusija dobrim servisom i blokom lako došla do prvog seta. U drugom dijelu igre, izabranici Sergeja Šljapnjikova su nastavili sa apsolutnom dominacijom, dok Renan Dal Zoto ni izmjenama nije uspio da ugrozi vođstvo Rusije.

U trećem setu, selektor Brazila je počeo sa iskusnim Vilijamom, umesto kapitena Bruna Rezendea, ali Rusi su bili još ubjedljivi i nisu dozvolili nikakvo opuštanje. Na kraju, došli su do 34 pobjede nad Brazilom u istoriji, i to jedne od najubjedljivijih. Rusija je selekcija koja je najviše puta od svih drugih trijumfovala nad Brazilom.

Svi u pojedničkom timu su bili fenomenalni, Maksim Mihajlov je osvojio 12 poena, 11 je upisao kapiten Volkov, a po 10 Muzerski i Kljuka. Na drugoj strani, nijedan igrač nije upisao dvocifren broj poena, a Valas je zabilježio devet.

U nedelju, u meču za treće mesto igraće Sjedinjene Države i Brazil, od 17 časova, a veliko finale premijernog izdanja Lige nacija za odbojkaše igraće Francuska i Rusija, od 20.45 uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Izvor: Sportklub