Galeb slavio u derbiju, Albatrosu pripala drama u Igalu

415 pregleda

U protekla dva dana odigrani su mečevi 11. kola Prvenstva Crne Gore za odbojkašice.

U gradskom derbiju, a ujedno i derbiju šampionata, Galeb je savladao Luku Bar sa 3:1 u setovima (20:25, 25:19, 25:14, 25:19). Luka Bar je samo u prvom setu odigrala na nivou lidera, dok je sve ostalo bilo u znaku Galeba. U pobjedničkom sastavu Nevena Vukčević je uknjižila 19 poena, Maša Dragojević 8, Marija Bojić i Marija Tuševljak po 7, a Natalija Vlaović 6. U njihovom gradskom rivalu istakla se Dijana Vuković sa 20 poena, dok je Dušanka Petrović uknjižila 13. Barske ekipe sada su izjednačene na vrhu tabele sa po 27 bodova, uz identičan učinak od devet trijumfa i jednog poraza.

U drugom gradskom okršaju Morača je opravdala ulogu favorita protiv Budućnosti i zabilježila osmu pobjedu, ovog puta sa 3:0 (26:24, 25:18, 25:22). Budućnost je na začelju sa svih 10 poraza. Teodora Delić je sa 12 poena bila najefukasnija u taboru trećeplasirane ekipe na tabeli, dok su Nađa Popović i Irena Gigović zabilježile po 8, a Ivana Miljanić 7. Vulanović je sa devet poena bila najbolja u poraženoj ekipi Budućnosti.

Prava drama viđena je u Budvi i Igalu, a u oba susreta igrao se peti set.

Gimnazijalac je dobio prva dva seta (25:18, 25:21) na gostovanju Mediteranu, ali se Budvanska ekipa vratila i izjednačila (25:19, 25:13). Ipak, za preokret nije imala snage pa su Kotoranke peti set dobile rezultatom 15:13. Gimnazijalac je predvodila Anastasija Krgović sa 14 poena, dva manje uknjižila je Aleksandra Mališić, Marija Stanišić je upisala 10, a Danijela Kilibarda 8. Mediteranu nije pomoglo ni to što je ukupno osvojio više poena od protivnika, pa ni to što je Vanja Matunović bila najbolja poenterka susreta (26). Po 15 poena upisale su Sofija Radenović i Anastasija Kovačević.

Za razliku od Budve, gdje su slavile gošće, u Igalu je više sreće i živaca imalo domaći tim. Jedinstvo je povelo (27:25), Albatros preokrenuo rezultat (25:12, 25:23), a Bjelopoljke izjednačile (25:20) i izborile peti set. Utakmica je prelomljena pri rezultatu 12:11 za Novljanke, kada su domaće osvojile poen u kojem je viđeno sve ono što odbojku čini tako uzbudljivom. Albatros je dobio peti set rezultatom 15:12. Blistale su Milica Tufegdžić i Milana Samardžič Pecelj sa po 22 poena, dok je Aleksandra Ćirović uzela 14. U gostujućem sastavu Mileva Magdelinić je osvojila 28 poena i bila najbolji poenter čitavog kola. Gordana Madžgalj 14, a Dragana Rakočević i Isidora Jevrić po 10 poena.