U16 (Ž): Maksimalna pobjeda pionirki nad Rumunijom

od Mirjana
383 pregleda

Ženska pionirska odbojkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je maksimalnu pobjedu protiv Rumunije 3:0 (25:19, 25:17, 25:17) u drugoj utakmici U16 Balkanskog prvenstva u Sofiji.

Odličnu utakmicu imale su naše najmlađe odbojkašice, a neke su se po prvi put našle u reprezentativnom dresu, i bile uspješnije od rumunskog tima. “Crvene” su snažno ušle u meč protiv Rumunki, brzo preuzele kontrolu i završile set rezultatom 25:19. U drugom setu, Rumunija je pokušala da pruži veći otpor, ali je crnogorski tim održao visok nivo igre, završivši set sa 25:17. Selekcija Rumunije imala je vođstvo u trećem setu, ali su izabranice Petra Kokovića uspjele da se vrate u meč i slave i u trećem setu 25:17, za maksimalnih 3:0.

Crnu Goru su do pobjede vodile Klara Đukić sa 18 poena i Elena Jovanović sa 17.

Crnu Goru u četvrtak od 15 sati očekuje utakmica protiv Srbije. U današnjem programu, pobjedu je ostvarila selekcija Turske nad Srbijom 3:0.

Rumunija – Crna Gora 0:3

(19:25, 17:25, 17:25)

Sofija, Bugarska.

Rumunija: Nagu 1, Slobozenu 5, Mingita, Kostake, Stoenesku 1, Dumitru 4, Paduratu, Miron 4, Korpodean, Roman, Bakaniou 1, Braga, Zmarandake 6, Vasilesku 12. Selektor: Zoltan Istvan Bokor.

Crna Gora: M. Moračanin, Rajović (libero), A. Moračanin (libero), Mrdak 1, Duletić 5, Pođanin 1, Peković 3, Striković 6, Ćorović, Đukić 18, Jovanović 17, Glušac, Muratović, Krasnići 2. Selektor: Petar Koković.