U16 (Ž): Bugarska slavila na startu, pionirke u srijedu sa Rumunijom

od Mirjana
120 pregleda

Ženska pionirska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od domaćina Bugarske 3:0 (25:11, 25:16, 25:19) na startu U16 Balkanskog prvenstva.

Odbojkašice Bugarske osigurale su ranu prednost u prva dva seta, i ostvarivši vođstvo od 4:0 na startu, omogućilo im je da povedu sa 2:0 u setovima. U trećem setu, crnogorske odbojkašice su pružile jači otpor. Naše najmlađe odbojkašice su povele 2:0 i  bile u igri do sredine seta. Ipak, domaći tim je uspio da stigne minimalni zaostatak i preokrene rezultat, te na kraju slavi sa 3:0 u setovima.

U našem timu dvocifrena je bila Klara Đukić sa 10 poena, sedam je osvojila Mia Pođanin. Kod Bugarske po 10 su osvojile Darina Ivanova i Stela Zheleva.

Pionirke Crne Gore u srijedu će igrati sa selekcijom Rumunije u istom terminu od 17.30 časova. U prvoj utakmici danas, Turska je slavila maksimalnim rezultatom protiv Rumunije. Pionirke Srbije imale su slobodan dan.

Crna Gora – Bugarska  0:3

(11:25, 16:25, 19:25)

Sofija, Bugarska.

Crna Gora: M. Moračanin, Rajović (libero), A. Moračanin (libero), Mrdak, Duleti 1ć, Pođanin 7, Peković 1, Striković 4, Ćorović, Đukić 10, Jovanović 3, Glušac, Muratović, Krasnići. Selektor: Petar Koković.

Bugarska: Nenčev, Bogdanova (libero), Čomakova, Stanislavova 9, Goleva 3, Dimitrova 3, Pekova 8, Ivanova 10, Jordanova, Garova 1, Nalbantova (libero), Harizanova, Aleksieva 6, Zheleva 10. Selektor: Vladislav Todorov