Pionirke ispustile pobjedu protiv Srbije

Naša selekcija imala prednost tokom taj breka 10:5 i 13:11, spasila i dvije meč lopte, ali nažalost nije uspjela da savlada velikog favorita

od Mirjana
195 pregleda

Malo je falilo da ženska pionirska reprezentacija Crne Gore pobijedi selekciju Srbije, međutim nakon velike borbe i pet odigranih setova, komšije su slavile 3:2 (20:25, 26:24, 25:18, 26:28, 17:15) u trećoj utakmici U16 Balkanskog prvenstva u Sofiji.

Na krilima pobjede nad Rumunijom, pionirke Crne Gore dobro su ušle u utakmicu sa Srbijom. Stvorile su rezultatsku prednost i vodile 18:13, a Srbija je uspjela da smanji zaostatak, ali ne i da prestigne naše djevojke. Rezultatom 25:20 završen je prvi set za vođstvo u setovima.

Srbija je pružila jači otpor u drugom dijelu igre i povela 3:0, ali je tajm-autom seriju uspješno prekinuo selektor Petar Koković, što je urodilo plodom i Crnogorke su uspjele da se odlijepe na 17:10 i 21:16. Ipak, uslijedio je odgovor Srbije, koja je uspjela da preokrene rezultat u svoju korist i dobije drugi set na razliku (24:26). Treći set je pripao Srbiji rezultatom 25:18. Pionirke Crne Gore pružile su dobar otpor, ali nedovoljan za preokret u ovom setu.

Sjajna igra izabranica Petra Kokovića u četvrtom setu, koje su se do poslednjeg atoma snage borile za svaki poen što je i dalo rezultat. Srbija je imala prednost 18:22, ali su Nađa Peković i saigračice, nakon velike neizvjesnosti, dobile ovaj dio igre (28:26) i odvele utakmicu peti, odlučujući set.

“Lavovska” borba nastavljena je i u petom setu, naše najmlađe odbojkašice vodile su 10:5, pa 12:10 i 13:11, ali je Srbija uspjela da preokrene i iskoristi treću meč loptu (15:17).

Crna Gora će poslednju utakmicu na prvenstvu odigrati u petak  protiv Turske (14h po našem vremenu).

Crna Gora – Srbija 2:3 (25:20, 24:26, 18:25, 28:26, 15:17)

Dvorana: Hristo Botev, Sofija (Bugarska).

Crna Gora: M. Moračanin, Rajović (libero), A. Moračanin (libero), Mrdak 3, Duletić 6, Pođanin 3, Peković 8, Striković 11, Ćorović 1, Đukić 18, Jovanović 13, Glušac 2, Muratović, Krasnići. Selektor: Petar Koković.

Srbija: Mandić 18, Gaković 3, Purtić, Martinović 11, Milentijević 1, Jakovljević 9, Đuraš, Zec 19, Gasić 6, Milić, Radovanović 10, Stanković 2, Bugarčić (libero), Đorđević (libero). Selekot: Nemanja Zekić.