Češka opravdala ulogu favorita, isti rivali 4. septembra u Pljevljima

680 pregleda

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Češke u gostima rezultatom 3:0 (25:14, 25:17, 25:21). U duelu sa izrazitim favoritom za prvo mjesto u grupi, koji je zabilježio i treći trijumf u isto toliko mečeva, naše odbojkašice igrale su sve bolje kako je susret u Taboru odmicao, ali razlika u kvalitetu bila je takva da “crvene” ipak nisu uspjele da osvoje set. Naredni meč Crna Gora će 4. septembra takođe igrati protiv Češke, ali ovog puta u Pljevljima. Biće to prilika da izabranice Milorada Krunića pruže još jači otpor favorizovanom rivalu, naročito ako se do tada od povrede oporavi naša korektorka Nikoleta Perović

Češka je već od prvog seta pokazala da je neuporedivo jača ekipa i da je interesuje samo maksimalan trijumf. Reprezentativke Crne Gore bile su ravnopravne do rezultata 4:4, a onda je domaća selekcija osvojila sedam poena zaredom i već tada prelomila set. Kako je on odmicao, tako je i rasla prednost Čehinja, da bi do kraja tog dijela igre “crvene” uzele 14 poena.

U drugom setu Češka je povela 4:0, Crna Gora smanjila na 4:3, pa izjednačila na 8:8, a onda i povela 10:9. Ipak, domaćin se nakon toga odlijepio na 18:14, a onda pri rezultatu 22:17 osvojio sve poene do kraja i završio drugi set.

U trećem je Crna Gora bolje počela, povela 3:1 i tu prednost održavala do sredine seta. Međutim, poslije vođstva našeg tima od 15:14, Češka je vezala četiri poena i preokrenula situaciju na terenu. Tanja Bokan i drugarice nisu se predavale, stalno su bile na jedan ili dva poena zaostatka, ali je na kraju domaćin opet pojačao i riješio taj set rezultatom 25:21.

Češka – Crna Gora 3:0 (25:14, 25:17, 25:21)

Tabor – Sportska dvorana “Mir”. Sudije: Maciejevski (Poljska), Luts (Belgija).

Češka: Kosanjova 10, Hodanova, Orvosova 19, Kulisiani 3, Digrinova (libero), Valkova 6, Dostalova (libero), Pavlikova, Mlejnkova 15, Faltinova, Simanova 6, Kojdova, Bajuž, Blažkova.

Crna Gora: Bokan 8, Tvrdišić, Cenović (libero), Šušić 2, Madžgalj, Labović (libero), Vuković 9, Petranović 7, Tuševljak, Vukčević, Petrović, Budrak 4, Đurović 5, Dragović 4.