Voša na korak od evropske titule, Benfika pala u prvom meču finala Kupa izazivača!

234 pregleda

Novosađani su došli do najvećeg uspjeha u istoriji samim plasmanom u finale, savladavši Strojitelj iz Minska posle žestoke borbe, a za korak dalje, pobrinuli su se i u prvoj epizodi borbe za trofej pred 4.800 gledalaca. Za trofej, nije im neophodna pobeda, već dva osvojena seta u revanšu.

Posle početne nervoze, ali i odličnih servisa Portugalaca, Vojvodina je od polovine seta preuzela kontrolu igre i rezultata. U finišu je bilo 22:14 za Novosađane, koji su zatim dozvolili Benfiki da smanji prednost na 23:19. Sa dva vezana poena izabranici Strahinje Kozića su prvi set dobili sa 25:19.

U drugom setu, Vojvodina NS Seme je od starta nametnula svoj stil igre i imala prednost od četiri poena (7:3), da bi na prvom tehničkom tajm – autu bilo 8:5, a na drugom 16:12. Iako su gosti prišli na poen zaostatka, prekinuta je serija za dvije vezane set lopte, i baš druga je i iskorišćena za 2:0.

Treći set je obilježila izjednačena igra do prvog tehničkog tajm – auta, na kome je Vojvodina NS Seme vodila sa 8:6. Izjednačila je Benfika na 9:9, a Vojvodina NS Seme odmah povela sa 11:9. Ponovo su Portugalci izjednačili (11:11), a potom se vodila žestoka borba za svaki poen da bi na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:14 za Vojvodinu NS Seme.

Posle predaha, Benfika je serijom 3:0 povela sa 17:16 i primorala Strahiju Kozića da zatraži trenerski tajm – aut. Izjednačili su Novosađani na 17:17, neizvjesnosti je bilo do 22:22, no vezali su tri poena gosti za 2:1.

Kao i u trećem setu, i u četvrtom se na početku vodila izjednačena borba. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:7 za Benfiku, odgovor je predstavljala serija od 3:0, a kada se stiglo do 22:20, Novosađani su osvojili još dva poena za 24:20, posle čega se samo čekao trijumfalni.

Dražen Luburić je ekipi donio 27 poena, Stanković je dodao 13, Katić 12, dok je Bašpar bio lider Benfike sa 21 poenom. Druga utakmica će se odigrati u nedelju, 12. aprila od 18 sati po srednjeevropskom vremenu, u dvorani “Benfika” u Lisabonu.