Vojvodina na dva seta od Lige šampiona

356 pregleda

Odbojkaši Vojvodine savladali su Šahtjor iz Soligorska rezultatom 3:0 u prvoj utakmici poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Novosađani, za koje nastupa i crnogorski reprezentativac Nikola Lakčević, su na svom terenu slavili sa 25:21, 25:18 i 25:18 po setovima, posle 75 minuta igre. Revanš utakmica se igra sledeće srijede od 15 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Šampion Srbije je već na početku meča dobrim servisima stekao prednost i sigurnost, pa je njegova igra djelovala mnogo bolje u odnosu na gostujuće. Na servisu se posebno isticao Aleksandar Blagojević, a veliku pomoć je imao u Milošu Nikiću, dok je kapiten Stevan Simić bio odličan na mreži.

U prvom setu je Vojvodina vodila 22:14, pa se Šahtjor primakao na dva poena zaostatka, ali je domaćin riješio taj period. U drugom setu Vojvodina je bila ubjedljivija, da bi u trećem Bjelorusi poveli 9:8, ali je Blagojević servisima donio preokret Novosađanima, koji su uz odličnu podršku navijača priveli meč kraju.

Najbolji u trijumfu Vojvodine bio je Blagojević sa 19 poena, dok je Pavle Perić dodao 11. Na drugoj strani, Vjačeslav Čarapovič je upisao devet poena.

Vojvodina je u prethodne dvije sezone bivala poražena u poslednjem dijelu kvalifikacija, a sada je dva seta dijele od prolaska u elitno takmičenje. Po propozicijama CEV, za pobjede od 3:0 i 3:1 pobjednik dobija tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobjednik dobija dva, a poraženi jedan bod. Ukoliko obije ekipe imaju isti broj pobjeda i bodova, o ukupnom pobjedniku će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

Pobjednik tog dvomeča igraće u grupi E sa poljskom Zaksom Keđeržin Kozle, njemačkim Fridrihshafenom i belgijskim Knak Ruselarom.

izvor: Sport klub