Vojin Ćaćić u finalu plej ofa njemačkog prvenstva, Ćulafić treći u Elit kupu

od Mirjana
411 pregleda

Kapiten muške seniorske odbojkaške reprezentacije Vojin Ćaćić sa osvojenih 20 poena vodio je Fridrishafen do finala plej ofa prvenstva Njemačke.

U trećoj utakmici polufinala Fridrishafen je slavio protiv Durena rezultatom 3:2 (20:25, 25:20, 25:22, 28:30, 19:17). Prva utakmica finala protiv Berlina zakazana je za 16. april u 17:30 časova.

Al Faisali, ekipa Miloša Ćulafića osvojila je treće mjesto u Elit kupu Saudijske Arabije. Na tri odigrane utakmice naš reprezentativac je osvojio ukupno 65 poena. Al Faisali je ostvario dvije pobjede protiv Al Ahila 3:1 i Al Tarajia 3:2, dok su izgubili od Al Hilala 3:0. Zbog boljeg set količnika Ahila i Hilala,  Milošev Al Faisali završio je na trećem mjestu.

U rumunskom šampionatu, Dinamo je maksimalnim rezultatom slavio protiv Steaue 3:0 (25:19,25:22, 26:24). Na ovoj utakmici Božidar Ćuk osvojio je 14 poena za Dinamo, dok je na drugoj strani Balša Radunović osvojio 12 poena, a njegov saigrač libero Nikola Lakčević odigrao je cijelu utakmicu.

Halmštad je slavio protiv Flobija rezultatom 3:0 (25:17, 25:15, 25:19) u prvenstvu Švedske. Na ovoj utakmici Jovan Delić je igrao u drugom i trećem setu i osvojio pet poena za pobjednički tim.

Odbojkaši Nice poraženi su na dvije utakmice od Torusa rezultatima 3:2 (27:25, 20:25, 18:25, 25:22, 15:7) i 3:0 (25:18, 25:19, 25:19).  Na prvoj utakmici crnogorski odbojkaš Gojko Ćuk nije igrao, dok je na drugoj osvojio jedan poen u drugom setu.

Crnogorski odbojkaš Ivan Ječmenica osvojio je četiri poena u trijumfu Kambrea nad Nantom rezultatom 3:0 (25:19, 25:21, 25:17).

Kadetska ekipa Al Hilal koju sa klupe prevodi Nikola Masoničić ostvarila je maksimalnu pobjedu protiv Al Arena 3:0 (25:20, 25:18, 25:20.