Vicešampion ne posustaje

od Redakcija
309 pregleda

Zora – Budućnost Lob  3-1 (25:18; 25:21; 20:25; 25:23)

Intresantan meč za gledanje bio je susret ekipe Zore i ekipe Budućnosti Lob. Mnogi su očekivali da ekipa Budućnost Loba, iako i dalje veoma mlada može prirediti iznenađenje, posebno uzimajući u obzir prošlogodišnji nastup u ovom takmičenju i stečenom iskustvu. Slavila je Zora 3:1,rezultat po setovima 25:18; 25:21; 20:25; 25:23.  Poslije ubjedljivog prvog seta (25:18) u korist Zore i dobijenog drugog (25:21) koji je obilovao mnoštvom grešaka mladog sastava Budućnost Loba, činilo se da Zora dolazi do veoma lake pobjede.Međutim, tek u trećem setu nakon preokreta (15:20). “klinci” su pokazali šta znaju pa taj set osvaja Budućnost Lob (25:20) . Četvrti set je donio mnogo uzbuđenja, početno vođstvo Zore (5:0) koje se tokom nastavka istopilo donijelo je neizvjesnu završnicu koja je prijetila da ode u peti set, ipak staložena igra i hladna glava iskusnijeg protivnika ,a prije svega odlične serije sevisa Kovačevića i Vukčevića riješavaju set u korist Zore (25:23) za konačnih Zora – Budućnost 3:1.