Velika pobjeda Budve nad Dinamo Apeldornom u CEV Kupu

Sa velikih 3:0 šampion Crne Gore putuje u Holandiju u borbu za osminu finala

od Danilo
502 pregleda

Odbojkaši Budve pobijedili su holandski Dinamo Apeldorn 3:0 (25:22, 26:24, 25:21) u prvom meču šesnaestine finala CEV Kupa i sa sjajnim rezultatom čekaju revanš u Holandiji. Sjajna igra u završnici setova bila presudna u duelu sa dvostrukim uzastopnim prvakom Holandije.

Dobar start za odbojkaše Budve u prvom setu, čime su pokazali što im je namjera. Nakon egal igre gosti su napravili tri poena prednost 13:10, zbog čega je reagovala klupa Budvana tajm-autom. Gubila je Budva i 18:15, ali su izabranici Miljana Boškovića uspjeli da se vrate u igru i prinude trenera holandskog tima da zatraži odmor. Sjajnim servisom reprezentativnog tehničara Rastka Milenkovića, nakon dva asa Budva je stigla do izjednačenja, 18:18, potom sjajnim napadom preuzela vođstvo, 22:20 i povela u setovima 25:22.

Na krilima osvojenog prvog seta, Balša Radunović i saigrači dobro su ušli u drugi period igre, odvojili se na +4 (10:6). Jurili su gosti prednost Budve tokom cijelog seta i čak uspjeli da izjednače 24:24. Međutim, servis greška holanđana i odličan servis Ivana Ječmenice donijeli su Budvi u vođstvo 2:0.

Servis Budvana bio je na nivou – korektor Lazar Dodić donio je na početku trećeg seta +3 Budvi, ali gosti su uspjeli da istope prednost i preokrenu na 12:9. Uspio je tim Miljana Boškovića da vrati rezultat u svoju korist, poveo 19:17 na servis kapitena Radunovića, potom i da sigurno sačuva prednost za maksimalnu pobjedu.

Upravo su Radunović i Dodić predvodili naš tim u MSC “Budva”. Kapiten Budve osvojio je 20 poena, a srpski korektor 16. Srednji blokeri Ćinćur i Ječmenica doprinijeli su sa šest, odnosno pet poena, četiri je osvojio Hadžisalihović, tri Rastko Milenković, od čega dva asa, a upisao se i Radonić, koji je meč završio sa poenom.

Kod Dinamo Apeldorna 13 poena Duka Kruka, dok je engleski korektor Džek Vilijams osvojio sedam.

Revanš se igra u Apeldornu, u srijedu, 29. novembra, a pobjednik dvomeča u finalu će igrati sa boljim iz para Inzbruk Tirol – Fenerbahče. Prvi meč u Austriji završen je pobjedom domaćina, 3:2.

Budva – Dinamo Apeldorn

3:0 (25:22, 26:24, 25:21)

Budva – MSC “Budva”. Gledalaca: 500. Sudije: Njevjerovska (Poljska), Hulka (Ukrajina).

Poeni iz napada: Budva 39, Dinamo Apeldorn 40. Poeni iz bloka: Budva 7, Dinamo Apeldorn 6. Poeni nakon servisa: Budva 9, Dinamo Apeldorn 3. Greške protivnika: Budva 20, Dinamo Apeldorn 17.

Budva: Močić (libero), Miljanić, Lečić, R. Milenković 3, Rađenović, Radunović 20, Radonić 1, Hadžisalihović 4, Krivokapić (libero), V. Milenković, Ćinćur 6, Dodić 16, Ječmenica 5. Trener: Miljan Bošković.

Dinamo Apeldorn: Van Solkema 1, Tijhuis, Vilijams 7, Bak 2, Ejbraham 8, Van Zist 6, Bosma, Van Kuten 7, Svard, Kruk 13, De Veijer, Lipke, Van der Šaf 5. Trener: Redbad Strikverda.