Vakifbank drugi finalista Lige šampiona

od Mirjana
524 pregleda

Odbojkašice turskog Vakifbanka plasirale su se u Superfinale Lige šampiona u Veroni, gdje će u borbi za svoju petu titulu prvaka Evrope 1. maja igrati protiv Koneljana.

Izabranice Đovanija Gvidetija bile su nezaustavljive i rutinski savladale ekipu Busto Arsizia u revanš meču polufinala maksimalnim rezultatom 3:0 (25:13, 25:15, 25:15). Tako su nadoknadile poraz iz prvog meča, kada su u Istanbulu izgubile rezultatom 3:2.

Odbojkašice Vakifbanka su na startu stigle do vođstva od 9-0, da bi u nastavku povećale prednost na 13 poena razlike (20-7) i povele u prvom setu.

Na početku drugog seta bilo je uzbudljivije, ali je Vakifbank ubrzo imao prednost od šest poena, koju je povećao na devet, kontrolišući situaciju u svoju korist do kraja seta.

Igrajući precizno i potpuno fokusirano, odbojkašice Vakifbanka su u trećem setu imale značajno vođstvo i utakmicu su mirno privele kraju.

U pobjedničkom timu razigrana Šveđanka Isabele Hak  postigla je fantastičnih 26 poena (čak deset poena u prvom setu), pratile su je Amerikanka Barč-Hekli sa 15 i  Brazilka Gabi sa deset poena.

Sa druge strane mreže istakla se Kamila Mingrandi sa 16 poena, ali nije imala veliku podršku saigračica.

Vakifbank će na megdan Koneljanu, koji je u utorak preko Novare stigao do Superfinala.