U17 reprezentacija bez druge runde kvalifikacija

od Mirjana
829 pregleda

Ženska U17 odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Kosova rezultatom 3:0 (25:13, 25:23, 25:21), u posljednjoj šansi za plasman u 2. rudnu kvalifikacija za U17 Evropsko prvensto 2023.

Vođstvo na početku utakmice (0:2) Crne Gore nije dugo trajalo, odbojkašice Kosova preuzele su kontrolu nad prvim setom i riješile ga u svoju korist (25:13). Najveću šansu izabranice selekotra Mladena Miladinović imale su u drugom setu, u kojem su napravile prednost u dva navrata, na startu 2:5, kao i sredinom seta (11:14). Kosovo je, međutim, uhvatilo priključak nakon kojeg je uslijedila velika borba za osvajanje drugog seta (22:21), koji je izmakao Crnoj Gori (25:23). Za pobjedu 3:0 Kosovo je osvojilo i treći set rezultatom 25:21.

Sjajnu igru u dresu Crne Gore pružila je Sara Belojević sa 15 osvojenih poena, na drugoj strani najviše poena osvojila je Megi Bilsimi – 17.

Kosovo – Crna Gora 3:0

(25:13, 25:23, 25:21)

Ankara – Sportska sala Bestepe.

Crna Gora: Vukčević 3, Merdović 2, Belojević 15, Lopičić, Šebek (libero), M. Popović 4, Rakočević , Čičić (libero), Knežević, D. Popović 2, Bogojević 8, Milivojević.

Kosovo: B. Voci, Hakoli, Shala 1, B. Begaj 13, Pira, Bislimi 17, E. Voci 1, Gjakoli 1, Milaku 9, E. Begaj, Haziri (libero), Deda (libero), Slivova 7, Fetahu.