Tursko finale CEV Lige šampiona za odbojkašice

od Danilo
634 pregleda

Odbojkašice Vakifbanka i Ezačibašija plasirale su se u finale najjačeg klupskog takmičenja Evrope, a turska odbojka će prvi put u istoriji imati dva predstavnika u meču za pehar.

Fenomenalnim preokretom i pobjedom u zlatnom setu odbojkašice Vakifbanka eliminisale su Fenerbahče u polufinalu CEV Lige šampiona i još meč ih dijeli od odbrane trofeja.

Nakon poraza u prvoj utakmici od ekipe Zorana Terzića, 3:0 kod kuće, Vakif je odgovorio fenomenalno, uradio što je morao, dobio revanš u tri seta (25:22, 25:14, 25:22) i izborio zlatni set. I u njemu je sastav Đovanija Gvidetija bio bolji, slavio 15:12 i izvukao se iz gotovo bezizlazne situacija, bukirao mjesto u Torinu, treće finale zaredom.

U njemu ga čeka Ezačibaši, koji je takođe nakon preokreta stigao do trećeg finala u istoriji, prvog nakon osam godina.

Tijana Bošković i saigračice dobile su Novaru 3:0 (25:22, 25:12, 25:21) u Turskoj i poništile poraz iz prvog meča 3:2.

Najtrofejniji tim turskog prvenstva vodeći je na tabeli tamošnjeg šampionata, upravo ispred Vakifa, kog je pobijedio u oba meča u ligi, dok je u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva bilo 3:0 za Vakifbank.

Finale CEV Lige šampiona za odbojkašice u Torinu zakazano je za 20. maj.