Težak poraz odbojkaša od Norveške

Naredni meč sa Češkom u subotu, 24. avgusta u Kolašinu

od Danilo
74 pregleda

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od Norveške u gostima 3:0 (25:19, 28:26, 25:20) na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2026. godine. Naš tim mora da se oporavi od teškog poraza u Arendalu za susret drugog kola grupe C, u kom će u subotu, 24. avgusta, dočekati Češku u Kolašinu.

Početak utakmice u “Sparebanken Sor Amfi” dvorani nagovijestio je da neće biti lako – usljed greške našeg tima sa početnom postavom, ušlo se u konfuziju, pa smo domaćinu poklonili mnogo poena, jurili zaostatak od šest poena, koji je rastao do dvocifrenog pri rezultatu 23:13, kada je konačno proradio naš servis, kada smo serijom od pet poena ublažili zaostatak, ali ne i zaprijetili Norveškoj, koja je na prvu pauzu otišla sa 25:19.

U drugom setu bolja igra našeg tima, ali i tokom njegovog najvećeg dijela jurili smo rivala. Ponovo smo teško pravili serije, prednost Norvežana kretala se između jednog i tri poena, ali je Crna Gora bila ta koja je prva došla do set lopte. Ekipa Ivana Joksimovića imala je tri prilike da poravna, međutim ponovo su greške bile presudne – Norveška je dobila set sa 28:26.

Ni u trećem setu nije stigla reakcija, iako je selektor izvršio nekoliko rotacija, nije uspio da promijeni stanje na terenu. Predvođena Espelandom Norveška je sredinom seta stekla +5, nakon četiri vezana poena za 17:12, i tom razlikom došla do trijumfa, 25:20.

U našem timu Ćaćić je bio najefikasniji sa 14 poena, koliko je na drugoj strani imao, takođe kapiten, Jonas Kvalen. Korektor Jovović je imao 12 poena, 11 je osvojio primač servisa Zvicer. Espeland je sa sjajna dva seta bio igrač utakmice – osvojio je 19 poena, od čega čak sedam iz bloka, korektor Kavli devet, srednji bloker Zakse Takvam četiri poena.

Prvi dio kvalifikacija Crna Gora će zaključiti duelom sa Češkom u subotu, 24. jula, od 18 sati u Kolašinu, uz prenos na RTCG. Pet dana kasnije Norveška će gostovati Češkoj.

NORVEŠKA – CRNA GORA 3:0 (25:19, 28:26, 25:20)

Arendal: “Sparebanken Sor Amfi”. Sudije: Luts (Belgija), Sirakov (Bugarska)

Poeni iz napada: Norveška 36, Crna Gora 36. Poeni iz bloka: Norveška 13, Crna Gora 8. Poeni iz servisa: Norveška 5, Crna Gora 1. Greške protivnika: Norveška 17, Crna Gora 18.

Norveška: Kvalen 14, Ekeland, Olsen, Espeland 19, Ostvik 7, Loftesnes, Henriksen, Hetervik, Takvam 3, Olsen (libero), Bergum (libero), Kavli 9, Mol 1, Bjeland. Selektor: Lukaš Marčinjak.

Crna Gora: Dubak 1, Ćinćur 2, Babić 1, Zvicer 11, Peruničić, Ćaćić 14, M. Joksimović, A. Joksimović (libero), Milenković, Đ. Jovović 12, Đurović, Ječmenica 3, Radević, Pavićević 1. Selektor: Ivan Joksimović.