Šuljagić sjajan kao korektor

307 pregleda

U prvenstvu Srbije Vojvodina je poražena od Crvene Zvezde u Beograddu sa 3:0, Aleksandar Minić sa 14 poena (sve iz napada) je bio najbolji poenter u poraženom timu, Novi Pazar je poražen od Niša u gostima 3:2 a u poraženom timu nije bilo Jovana Delića jer još uvijek nije gotov njegov sertifikat.

Nakon sjajnih pobjeda nad Turom i Parisom Chaumont Gojka Ćuka (5 poena iz napada) je u gostima poražen od Poitiers 3:0. Rajko Strugaj je sa Tourom savladao kod kuće Cannes 3:1 a Rajko je u ulazio na servis. U drugoj ligi Francuske Aleksandar Milivojević (11 poena iz napada) sa Cambrai savladao je u gostima Martigues 3:1.

Dejan Čabarkapa je predvodio Salonih Anhovo u pobjedi kod kuće od 3:0 nad Zirovnica u slovenačkom prvenstvu.

Halkbank je u gostima pobijedio Bornova 3:0, Marko Bojić nije bio u sastavu zbog ogranicenja broja stranaca.

Na startu prvenstva Grčke sastali su se naši reprezentativi. Božidar Ćuk (13poena, 2 bloka) sa Olympiakos pobijedio je 3:0 Orestiados za koju nastupaju Marko Vukašinović (13 poena, 1 blok, 1 as, najbolji poenter ekipe) i Blažo Milić (6 poena, 2 bloka) dok je Luka Šuljagić sa 17 poena od čega 1 as i 2 bloka predvodio svoj Ethnikos do ubjedljive pobjede nad Iraklis.

Vojin Ćaćić porazom je debitovao u prvenstvu Irana, njegov Mizan Khorasan porazen je 3:0 na gostovanju Sarmayeh Bank.

Hisamitsu Springs upisao je dvije pobjede kod kuće rezultatom 3:1 u prvenstvu Japana nad Body Queenseis i Toray Arrows, Tanja Bokan je ulazila u obije utakmice kao dvostruka iymena sa tehničarem u prvoj liniji.

Andrea Laković sa Munsterom u prvenstvu Njemačke u gostima je savladala Vilsbiburg sa 3:0 osvojivši 8 poena od čega po jedan blok i as.

Nikoleta Perović (11 poena, 2 bloka) sa Targu Mures poražena je u gostima od Stiinta Bacau 3:0 u prvenstvu Rumunije dok Penicilina IASI nije bilo dovoljno ni 17 poena (2 asa i 3 bloka) raspoložene Jelene Cvijović te su poraženi u gostima od Dinamo Bucuresti.

U prvenstvu Slovenije Go Volley poražen je u gostima od Nova KMB Branik, Jovana Vukčević zamijenjena je u prvom setu pri rezultati 15:4 i nije upisala poen.

Dabrowa Gornicza je u prvenstvu Poljske savladao Rzeszow  sa 3:1 a u poraženom timu Ana Otašević je zamijenjena u drugom setu do kada je upisala po poen iz bloka i napada.

U drugoj francuskoj ligi naše reprezentativke su igrale međusobno. Marija Sandić (9 poena) i Dragana Peruničić (ušla u trećem setu i upisala 5 poena) u dresu Amiens bile su bolje od Stella es Calais Marije Milović (9 poena, 1 as i 3 bloka) rezultatom 3:0.