Šuljagić bolji od Ćuka nakon pet setova

od admin
317 pregleda

Luka Šuljagić osvojio je 11 poena od čega 2 asa i 5 blokova u pobjedi Cannes od 3:2 u gostima nad Chaumont za kojeg je Gojko Ćuk upisao 15 poena od čega po 3 bloka i asa. Rajko Strugar je ulazio na servis u pobjedi Tour kod kuće nad Paris takođe nakon 5 setova dok Miloš Ćulafić nije ulazio u igru u laganoj pobjedi Toulousa nad Montpellier od 3:0 na svom terenu. U drugoj Francuskoj ligi Cabrai je u gostima savladao Toucoing sa 3:1 a Aleksandar Milivojević je ulazio na servis.

U prvenstvu Grčke Olympiacos je savladao PAOK sa 3:0 kod kuće a Božidar Ćuk je u sva tri seta ulazio u igru radi bloka.

Dejan Čabarkapa upisao je 15 poena u pobjedi Salonit Ahnovo u gostima nad Triglavom iz Kranja sa 3:1 u najboljih 6 prvenstva Slovenije.

U četvrtfinalu play off-a prvenstva Stvije Vojvodina je sa 3:0 pobijedila Ribnicu u Kraljevu i sa 2:0 u pobjedama plasirala se u polufinale, Aleksandar Minić upisao je 8 poena od čega 1 blokom. Jovan Delić osvojio je 4 poena (1 blok i 1 as) a u igru je ulazio u posledna 3 seta u porazu Novog Pazar od Spartaka u Ljigu nakon pet setova pa je rezultat u seriji izjenačen na 1:1 i o prolazu u polufinale će odlučiti majstorica.

Bojan Strugar je sa Piatra Neamt poražen u gostima od Zalau sa 3:0 u rumunskom prvenstvu pa će u play out-u igrati protiv Dinamo Bucurest na tri dobijena meča.

Telekom Baku je poražen kod kuće od Azeryol Baku sa 3:1 u prvenstvu Azerbejdžana a Ksenija Ivanović zbog povrede stopala nije ulazila u igru.

U četvrtfinalu play off-a Njemačke USC Munster Andree Laković je pobijedio sa 3:1 Wiesbaden i poveo sa 1:0 u seriji.

Ana Otašević je u polufinalu doigravanja od 9-12. mjesta prvenstva Poljske sa Rzeszow savladala u gostima Bydgoszcz sa 3:1 i povela sa 1:0 u seriji.

U najboljih šest prvenstva Slovenije Go Volley Jovane Vukčević je poražen kod kuće sa 3:0  od Nova KBM Branik.

U drugoj francuskoj ligi Amiens Dragane Peruničić i Marije Sandić pobijedio je Poitier sa 3:0 dok je Marija Milović sa Stella Calais poražena od Olympique sa 3:1