Srbija poslije preokreta nanijela prvi poraz Francuskoj, Slovenija ruši redom

336 pregleda

Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je Francusku u petoj utakmici Lige nacija u Riminiju poslije velikog preokreta sa 3:2 i upisala četvrti trijumf u takmičenju. Orlovi su imali zaostatak od 2:0 u setovima, ali su u nastavku prikazali fantastičnu predstavu i dominantnom igrom u odlučujućem setu slavili protiv do sada neporaženih rivala – 22:25, 24:26, 25:22, 25:23, 15:9.

Ekipa Slobodana Kovača izgubila je uvodna dva seta lošijom igrom u finišu, poslije rezultatske klackalice. U trećem je srpski tim kontrolisao igru otkako je poveo 10:6, da bi u četvrtom napravio mini seriju 3:0 pri vođstvu Francuza 22:21. Na krilima sjajnog završetka trećeg seta, Orlovi su dominirali i od starta odlučujućeg. Vrlo brzo su poveli sa 5:0, zatim i sa 10:3 i riješili pitanje pobjednika.

Aleksandar Atanasijević dominirao je sa 24 poena, pratili su ga Marko Ivović sa 15, Petar Krsmanović sa 13 i Uroš Kovačević sa 11 poena. Kod poraženih, Stefan Bojer imao je 26, a Daril Bultor i Jasin Luati po 12 poena.

Odbojkaši Slovenije nastavljaju sa odličnim igrama u Ligi nacija i protiv Argentine u petom kolu došli su do nove pobjede. Poslije startnog poraza od Srbije, Slovenija je zaređala sa četiri pobjede i u najboljoj su formi od svih ekipa u takmičenju. Posljednja u nizu pala je Argentina i to maksimalnim rezultatom, po setovima 25:19, 25:22, 25:18. Ovom pobjedom Slovenija je sačuvala mjesto u samom vrhu. Na diobi je drugog mjesta sa Poljskom, Brazilom i Francuskom, pošto sve četiri ekipe imaju skor 4-1 i po 12 bodova. Skor 4-1 ima i lider Rusija, ali i 13 bodova, kao i Srbija koja je šesta jer ima 11. Argentina je pretposlednja 15. sa skorom 1-4 i dva boda.

Brazil je poslije poraza od Francuske uspio da se vrati na pobjednički kolosjek i savladao je Japan 3:0 pred okršaj protiv Srbije, dok je Japan osmi sa 3-2. Poljska je u jednom od derbija savladala SAD u tri seta 25:17, 28:26, 25:17. SAD su tek 11. sa skorom 2-3 i šest bodova. Rusija je lidersko mjesto učvrstila pobjedom nad Australijom u tri seta 25:19, 26:24, 25:21.

Bugari su nastavili sa blijedim partijama. Zabilježili su i treći vezani poraz, ovog puta protiv Kanade 3:0 (28:26, 25:23, 25:16) i trenutno su na 12. mjestu sa skorom 1-4 i pet bodova. Kanada je 10. sa 2-3 i šest bodova. Najzanimljivije bilo je u duelu Holandije i Njemačke. Na kraju su Lale slavile 3:2 po setovima 25:18, 23:25, 25:20, 23:25 i 15:13. Sa ovom pobjedom Holandija je došla do prvijenca i trenutno je 13. sa 1-4 i tri boda, dok je Njemačka deveta sa pobjedom više i osam bodova.

Na začelju je nekadašnja velesila Italija, koja je pretrpjela poraz u četiri seta od Irana 26:24, 29:27, 21:25, 25:22. Azuri su 14. sa skorom 1-4 i svega dva boda, dok je Iran sedmi sa 3-2 i devet bodova.

Izvor: Sport klub