Srbija i Slovenija brzo preboljele poraze

327 pregleda

Muška reprezentacije Srbije stigla je do osmog trijumfa u okviru Lige nacija. Izabranici Slobodana Kovača lako su slomili otpor Bugarske 3:0 (25:20, 25:17, 25:17). Bila je to jedna od najboljih partija Srbije u dosadašnjem dijelu prestižnog takmičenja. Meč je imao neku draž samo do sredine prvog seta. Bugari su se držali do rezultata 15:15. Uslijedila je serija Srbije od tri poena. Kada su se odvojili više nije bilo spasa za Bugarsku. Ovaj dio igre je riješen rezultatom 25:20 za Srbiju. U drugom i trećem dijelu igre nije bilo nikakve neizvjesnosti. Srbija je vrlo brzo preuzimala kontrolu nad setovima i rutinski došla do trijumfa, kojim je zaboravila poraz od Rusije dan ranije.

Najefikasniji u srpskom timu bili su kapiten Marko Podraščanin i Marko Ivović sa 13 poena, dok je Aleksandar Atanasijević osvojio 12 poena. U Bugarskoj je bolji od ostalih bio Radoslav Parapunov sa 13 poena.

Selekcija Slovenije brzo je preboljela poraz od Brazila (3:2) i samo dan kasnije očekivano savladala posljednjeplasiranu selekciju Australije 3:1, po setovima 18:28, 25:18, 25:18 i 25:17.

Klemen Čebulje je bio najbolji sa 16 poena, Rok Možič je upisao 14, a Alen Pajenk 10. U poraženoj ekipi Luk Smit je zabilježio 14 poena.

Odbojkaši  Brazila morali su dobro da se namuče kako bi ostvarili pobjedu protiv odličnih Iranaca 3:1 u okviru 11. kola Lige nacija čime su potvrdili prvo mjesto na tabeli. Olimpijski šampioni nisu dozvolili iznenađenje, ali je bilo potrebno da ih Iranci „naljute“ kako bi zaigrali kako se to od njih očekuje. Brazilci su nakon rutinski dobijenog prvog seta 25:19 dozvolili Irancima da uzvate sa 25:23 i izjednače na 1:1. Nakon toga, lider na tabeli zaigrao je još jače i slavio u trećem setu identičnim rezultatom kao u prvom 25:19. U posljednjem, odlučujućem periodu igre, Brazilci su kontrolisali situaciju na terenu i uprkos snažnom otporu Iranaca na kraju dobili četvrti set sa 25:21 i slavili ukupnim rezultatom 3:1.

Rezultatski ubjedljivi su bili i Poljaci u duelu sa Japanom (3:0) i zajedno sa Brazilcima trenutno imaju najbolju poziciju za plasman u plej-of (Top 4).

Rezultati četvrtog vikenda (11. kolo): Argentina – Rusija 1:3, Srbija – Bugarska 3:0, Slovenija – Australija 3:1, Japan – Poljska 0:3, Holandija – Italija 1:3, Kanada – Nemačka 3:0, SAD – Francuska 1:3, Brazil – Iran 3:1.