Srbija i Poljska u polufinalu EP

Srbija je sa 3:0 savladala Holandiju, a Poljska je istim rezultatom bila bolja od Rusije

463 pregleda

Odbojkaši Srbije nastavljaju odbranu evropskog trona. Izabranici Slobodana Kovača su u četvrtfinalu kontinentalnog šampionata savladali Holandiju 3:0 (25:23, 25:20, 27:25) u Poljskoj. Za plasman u finale Evropskog prvenstva igraće sa boljim iz meča Njemačka – Italija.

Bila je to najbolja partija kontinetnalnih šampiona u dosadašnjem dijelu prvenstva. Ključan je bio prvi set. Poslije početne blage prednosti Srbije, Holandija je vodila veći dio prvog dijela igre. U završnicu su ušli sa 23:22, ali su srpski odbojkaši vezali tri poena, zaključno sa asom Lisinca za 25:23.

Drugi dio je protekao u potpunoj dominaciji Srbije. Odvojili su se u ranoj fazi, poveli 12:5 i rutinski sačuvali stečenu prednost. Blistao je u ovoj fazi meča Uroš Kovačević.

U prvom dijelu trećeg seta igralo se poen za poen. Međutim, Srbija od rezultata 9:9 odlazi na 12:9 stvara razliku, ali Holanđani uvode set u neizvjesnu završnicu. Od 20:20 igra se poen za poen. Ipak uspijevaju na iskustvo reprezentativci Srbije da od 25:25. osvoje dva poena i uđu u polufinale.

Najbolji u srpskom timu bili su Uroš Kovačević sa 15 i Dražen Luburić sa 10 poena, ali je cio tim odigrao meč na vrhunskom nivou. Kod Holanđana se istakao korektor Aziz sa 12 poena.

Polufinale je na programu 18. septembra u Katovicima.

Odbojkaši Poljske savladali su Rusiju 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) i izborili mjesto u polufinalu Evropskog šampionata čiji su domaćini.

Prvi set je protekao u potpunoj dominaciji Poljaka, koji su nošeni velikom podrškom sa tribina u Krakovu ovaj dio igre dobili 25:14. Više drame je bilo u drugom setu, kada je Poljska ispustila pet poena prednosti. Ušlo se u neizvjesnu završnicu koju su Poljaci dobili na razliku.

Nisu popuštali Poljaci ni u trećem setu. Brzo su se odvojili na 11:6 i od tog trenutka više nije bilo dileme da će u tri seta ući među četiri najbolje ekipe.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je naturalizovani Kubanac Leon, koji je Poljacima donio 14 poena, a pratio ga je Kurek sa 10 poena. Kod olimpijskih vicešampiona jedini dvocifren bio je Kljuka sa 13 poena.

Za mjesto u finalu Poljska će igrati sa boljim iz meča Slovenija – Češka.

Izvor: Sport klub