SP: Brazilci se iskupili za poraz od Holandije

277 pregleda

Juče su odigrani mečevi četvrtog i petog kola Svjetskog prvenstva za odbojkaše, u kojima su važne trijumfe ostvarile reprezentacije Poljske i Brazila, dok su Rusija i Belgija ostvarile očekivane pobjede nad Kamerunom, odnosno Dominikanskom Republikom. Argenitna je savladala Sloveniju rezultatom 3:2.

Odbojkaši Brazila savladali su u derbiju grupe B Kanadu sa 3:1 u setovima, i tako došli do treće pobjede u grupi. Bila je ovo fantastična utakmica u kojoj je ulog bio veliki, jer bi porazom, Brazilci ostali bez šanse za prolaz u drugu fazu takmičenja, sa prve ili druge pozicije. Kanađani su doživjeli prvi poraz, što je maksimalno zakomplikovalo stvari u grupi u Ruseu. U poslednjem kolu, u derbiju igraju Kanada i Francuska, dok Brazilce očekuje lak posao protiv poslednje plasirane Kine.

Trenutno prvo mjesto u grupi drži nevjerovatna reprezentacija Holandije, koja je savladala Egipat rezultatom 3:1 i tako došla do četvrtog trijumfa u nizu. Posle startnog poraza od Kanade, Lale su redom savladale Kinu, Brazil i Francusku, i tako došle u poziciju da možda i sa prve pozicije prođu dalje. Kombinovao je selektor Vermjulen, odmarao prvu zvijezdu Nimira, ali su Holanđani nastavili sa odličnim rezultatima na ovom šampionatu.

Poljska je u derbiju grupe D pobijedila Iran rezultatom 3:0 i tako upisala četvrti trijumf na turniru. Aktuelni svjetski šampioni su maksimalnim rezultatom savladali ekipu Igora Kolakovića i tako ostali usamljeni na čelu tabele. Iranci su doživjeli prvi poraz, i u poslednjem kolu će morati da savladaju Finsku ukoliko žele da zadrže drugu poziciju u grupi. Poljaci su nošeni fantastičnim navijačima, koji su u velikom broju doputovali u Varnu, došli u priliku da sa prve pozicije prođu dalje, a za tako nešto biće im potreban trijumf u poslednjem kolu protiv Bugarske.

Kuba je u derbiju začelja pobijedila Portoriko sa 3:1 i tako se trijumfom oprostila od ovogodišnjeg šampionata, dok je Portoriko završio učešće bez pobjede, sa samo jednim osvojenim bodom.

Rusija je u okviru C grupe pobijedila maksimalnim rezultatom Kamerun, i tako najavila derbi meč protiv Srbije, koji je na programu u utorak. Kombinovan ruski sastav je imao problema samo u drugom setu, koji je posle velike borbe ipak pripao Zbornaji rezultatom 30:28.

U okviru grupe A, Belgija je savladala poslednjeplasiranu Dominikansku Republiku, očekivano ubjedljivo i tako došla do treće pobjede na turniru. Dominikanci završavaju takmičenje bez ijednog trijumfa, dok će Belgija čekati rasplet u poslednjem kolu, kako bi znala sa koje pozicije će proći u drugu fazu.

Slovenija je poražena posle velike borbe od Argentine. Argentinci su prilično lako dobili prvi set 25:18, da bi Slovenci odgovorili u drugom pa su izjednačili jer su dobili taj set 25:21. Posle velike brobe u trećem setu Slovenci su poveli 2:1, a taj set dobili su 29:27. Tada dolazi do pada u igri slovenačke reprezentacije pa Argentinci dobijaju set 25:17, da bi u taj-brejku Argentina Sloveniju dobila 15:13. U poslednjem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva Slovenija igra sa Italijom, a Argentina sa Japanom.

izvor: Sport klub