Slovenija savladala Poljsku, Srbija dobila Italiju

453 pregleda

Odbojkaši Slovenije zabilježili su veliku pobjedu u Ligi nacija, pošto su u trećem kolu savladali aktuelnog svetskog šampiona Poljsku 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23). Poljaci su igrali bez Leona i Kureka i doživjeli su prvi poraz u Riminiju. Slovenija je tako zabeležila drugu uzastopnu pobjedu nad svjetskim šampionom, pošto je prethodno slavila u polufinalu Evropskog prvenstva 2019.

Evropski vicešampioni su brzo stekli prednost na početku meča (12:7) i bez problema su je održavali do kraja seta. Ubrzo je stigao odgovor Poljaka, koji su istom mjerom uzvratili u drugom setu. Slovenci su u trećem bili znatno bolji, pa su ga dobili najvećom razlikom. Iako su imali prednost i većim delom četvrtog perioda, stigli su Poljaci u završnici do 22:22. Ipak, mirni su bili odbojkaši Slovenije, pa su iskoristili drugu meč loptu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tonček Štern sa 18 poena, Klemen Čebulj je brojao do 17, a Tine Urnaut do 13. Na drugoj strani Lukaš Kačmarek je stao na 17, Mateuš Bjenjek na 16.

Obje selekcije poslije tri meča imaju po dvije pobjede i poraz i šest osvojenih bodova.

Dvije pobjede i šest bodova ima i Srbija, koja je u trećem kolu savladala Italiju sa 3:1 (25:23, 22:25, 25:22, 25:18). Italijani imaju sva tri poraza, a jedini set “otkinuli” su protiv Srbije.

Na predstojećem Evropskom prvenstvu Crna Gora će biti u grupi sa Slovenijom i Italijom.

Treće kolo Lige nacija u Riminiju obeležila je pobjeda Japana nad braniocem titule Rusijom. U veoma uzbudljivom meču japanska selekcija je slavila 3:2 (28:26, 26:28, 20:25, 25:21, 16:14).

Rusi su bili nadmoćni u bloku, ali su Japanci odlično branili polje, jurili su svaku loptu i u neizvjesnim završnicama su bili sigurniji.

Uzbudljivo je bilo u odlučujućem setu. Poveo je Japan 7:3, ali su Rusi izjednačili na 12:12. Bilo je potom i 13:13. Ipak, azijska selekcija je prva došla do meč lopte. Nisu Japanci iskoristili prvu priliku da pobjede, ali jesu drugu.

Isei Otake bio je najbolji u pobedničkoj ekipi sa 25 poena, Kenta Takanaši je osvojio 17, a Tacuja Fukuzava 14. U poraženom timu raspoložen za igru je bio Maksim Mihajlov sa 23 poena, a pratio ga je Jaroslav Podlesnih sa 17 poena.

Japan poslije tri kola ima maksimalan učinak, dok je Rusija pretrpjela prvi poraz poslije dvije pobjede.

Francuska je ostvarila treći trijumf, pošto je savladala Australiju sa 3:1 (28:26, 20:25, 25:14, 25:23).

Za pobednički tim Žan Patri je osvojio 17 poena, dok je Kevin Tili dodao 16. Na drugoj strani Bo Grejam je brojao do 14, a Luk Smit do 12.

Francuska je zabilježila sve tri pobjede u prva tri kola, dok je Australija poražena u svakom meču u Riminiju.

Brazil je takođe bez poraza, pošto je savladao Kanadu 3:1 (25:17, 25:20, 22:25, 27:25).

Daglas de Souza je predvodio ‘selesao’ sa 22 poena, Valas je upisao 19. Kod Kanađana se istakao Šeron Vernon-Evans sa 24 poena, dok je Erik Lepki stao na 14.

Brazil je na vrhu tabele sa samo jednim izgubljenim setom u prva tri kola. Kanadi je ovo bio drugi poraz.

U ostalim mečevima Iran je nadigrao Holandiju 3:0 (25:18, 25:23, 30:28), Nemačka je slavila protiv Bugarske 3:2 (19:25, 25:21, 22:25, 30:28, 15:11), Sjedinje Države su pobedile Argentinu 3:1 (23:25, 25:21, 25:15, 25:19).

Izvor: Sport klub