Šampion pokazao zube

Luka Bar nanijela prvi poraz Akademiji i to maksimalnim rezultatom, pa sad te ekipe i Galeb imaju po četiri pobjede i jedan izgubljen meč

689 pregleda

Derbi susret 5. kola Prve lige za odbojkašice, igran u Baru između šampiona Luke Bar i do večeras neporažene Akademije, bio je neizvjestan samo u prvom setu, koji je domaćin dobio na razliku – 3:0 (27:25, 25:14, 25:18). Sve ostalo bilo je u znaku prvaka, koji je pokazao zube i stavio do znanja svima da se neće tako lako odreći trona. Trijumfom nad novajlijom u ligi i najprijatnijim iznenađenjem, Baranke su se sa Akademijom izjednačile na vrhu tabele sa po četiri pobjede i porazom, a identičan učinak ima i Galeb. Kapitenka Dušanka Petrović je predvodila pobjednika sa 15 poena, Mia Martinović je osvojila 12, Tamara Vukoslavčević devet, a Iva Pepđonović osam. Standardno najbolje u gostujućem sastavu bile su kapitenka Anja Popović sa 12 i Anastasija Anđelić sa osam poena.

Drama je viđena u Bijelom Polju, gdje je domaće Jedinstvo savladalo Moraču sa 3:2 (30:28, 23:25, 20:25, 25:16, 15:13).  Domaće su povele u setovima, gošće preokrenule, Bjelopoljke izjednačile, a Podgoričanke imale veliku prednost u odlučujućem setu. Ipak, Jedinstvo je, predvođeno kapitenkom Milevom Magdelinić (19 poena), Milicom Radović (18), Isidorom Jevrić (17), Draganom Rakočević (15) i Milenom Medenicom (devet), došlo do treće pobjede u sezoni. Gošće imaju za čim da žale iako su uzele bod, ostale su na jednom trijumfu, a ovog puta istakle su se Teodora Delić sa 22, Teodora Rakočević sa 17, Sanja Rudan sa 13, Ivanela Krivokapić sa devet i Sara Globarević sa šest poena.

Galeb je bio ubjedljiv i u gostima ostvario 4. ovosezonski trijumf, savladavši Budućnost Volley sa 3:0 (26:24, 25:16, 25:22). Malo problema Baranke su imale samo u prvom setu, koji su dobile na razliku, ali domaće odbojkašice nisu imale praktično nikakve šanse da zabilježe prvu pobjedu u sezoni. U redovima Galeba kapitenka Teodora Čavić je osvojila 13 poena, Natalija Vlaović 11, a Marija Bojić 10. Na drugoj strani Ivana Miljanić je jedina osvojila dvocifren broj poena za Budućnost – 11, a Katarina Đurković je upisala osam.

Rudar je na gostovanju u Budvi zabilježio drugu pobjedu ove sezone, savladavši Mediteran sa 3:1 (23:25, 25:22, 23:25, 23:25). Teodora Leovac je predvodila Rudar sa 19 poena, Kristina Gazdić je na svoj konto upisala 13, a Tamara Vučetić 10. Budvanke su izgubile treći put u isto toliko susreta. Kapitenka Mediterana Vanja Matunović je osvojila 19 poena, Anastasija Kovačević 15, Jovana Kovačević 13, a Bojana Novaković 11.

U petak je u primorskom derbiju Albatros u gostima poslije pet setova savladao Gimnazijalac3:2 (15:25, 26:24, 13:25, 25:19, 15:7).