SAD ubjedljive protiv Srbije, tri meča riješena u pet setova

368 pregleda

Danas je nastavljena Liga nacija za odbojkašice. Reprezentacija Srbije doživjela je drugi poraz, pošto su u četvrtom kolu SAD bile bolje u tri seta. Sam rezultat dovoljno govori koliko su Amerikanke bile bolje. Po setovima je bilo 25:20, 25:16 i 25:12. Kod pobjednika najefikasnija je bila Džordan Tompson sa 17 poena, dok je Mišel Bartš-Hekli zabilježila 11. Kod Srbije Katarina Lazović, koja je na ovom meču bila kapiten, zabilježila je 12, a Aleksandra Uzelac osam poena.

Srbija je na sedmom mjestu sa po dvije pobjede i dva poraza uz sedam poena, dok su SAD prve sa maksimalne četiri pobjede, uz samo jedan izgubljen set i svih 12 bodova.

Turska je poslije velike borbe nastavila niz pobjeda savladavši Kanadu u pet setova. Brazil je Japanu nanio prvi poraz.

Jedino Turkinje poslije četiri kola prate sjajne Amerikanke. I one su došle do četvrte pobjede, ali nemaju maksimalan broj bodova kao SAD. Razlog – trebalo im je pet setova da pobijede Kanadu.

Prvi set je favorit dobio poslije velike borbe 25:23, ali onda je Kanada zadala ozbiljan udarac. Riješila je drugi i treći set 25:19 i 25:22. U četvrtom setu Kanada je imala sjajnu priliku, vodila je 23:17, ali nije uspjela da riješi set, samim tim i meč. Turkinje su vezale osam poena i bukvalno ukrale četvrti set. U petom su iskoristile psihološku prednost i na kraju slavile 15:12, iako je Kanada vodila 12:11. Turska ima sve četiri pobjede i 10 bodova, dok SAD imaju 12 bodova. Kanada je 14. sa sva četiri poraza, ali je sada osvojila prvi bod.

Japan je ostao na tri pobjede, pošto je Brazil rutinski dobio derbi kola u tri seta. Bilo je 25:15, 25:19, 25:21 i sada se poravnao sa Japanom na diobi četvrtog mesta, jer imaju identičan skor 3-1, imaju po devet bodova, samo što Brazil ima set količnik 10:4, a Japan 9:3. Po tri pobjede još imaju Holandija, koja je savladala Tajland u tri seta 25:20, 25:9, 25:18, Kina koja je tek nakon pet setova savladala Njemačku 20:25, 19:25, 27:25, 25:21, 15:9 i Rusija koja je u tri seta savladala Italiju 26:24, 25:23 i 27:25. Holandija je u prednosti i na trećem mestu jer ima 10 bodova, dok su Rusija i Kina na diobi šestog mjesta sa po osam.

U preostala dva meča Belgija je savladala Dominikansku Republiku 3:2 (31:33, 19:25, 25:20, 25:16, 15:11) i Poljska Južnu Koreju 3:0 (25:15, 25:20, 25:22).

Izvor: Sport klub