Rudar na korak od EPCG Superlige

Odbojkašice Rudara slavile u gostima Tempu 0:3 na startu finalne serije EPCG Prve lige

od Mirjana
595 pregleda

U prvoj utakmici finala plej-ofa EPCG Prve lige, Rudar je slavio u gostima protiv Tempa rezultatom 0:3 (23:25, 27:29, 27:29) i imaće šansu da na svom terenu podigne trofej namijenjen pobjedniku drugog ranga takmičenja i pridruži se najboljima u EPCG Superligi.

Odbojkašice Rudara povele su 2:0 u setovima koji su bili veoma neizvjesni. U prvom 25:23, dok je u drugom viđena velika borba, Tempo je tri puta propustio set loptu, pa su izabranice Nataše Marković prelomile set u svoju korist za 29:27.

Veliki preokret desio se u trećem dijelu igre. Razigrale su se odbojkašice Tempa i stekle ranu prednost 10:1, pa 14:2, što je natjeralo tim iz Pljevalja na odmor. Ekipa Nebojše Vulanovića vodila je i 18:8, međutim, gošće se nisu predale, stigle su 10 poena zaostatka, preokrenule rezultat u svoju korist, i ponovo nakon drame brojale do 29, ostvarile veliku pobjedu pobjedu maksimalnim rezultatom.

Tempo će svoju šansu tražiti u Pljevljima gdje mora da slavi 3:0 ili 3:1 da bi izborio “zlatni set”.