Banner

Rim domaćin polufinala i finala Euro Voleja 2023. za odbojkaše

CEV je objavio i da će Rim biti domaćin svečanosti povodom 50 godina od osnivanja Evropske odbojkaške konfederacije

od Mirjana
405 pregleda

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) saopštila je da će Rim biti domaćin polufinalnih utakmica kao i finala Evropskog prvenstva 2023. u konkurenciji odbojkaša. Bolonja, u kojoj je prvobitno trebalo da se odigra završnica, biće domaćin samo prve utakmice na prvenstvu između Italije i Belgije.

CEV je objavio i da će Rim biti domaćin svečanosti povodom 50 godina od osnivanja Evropske odbojkaške konfederacije.

Treći uzastopni nastup na šampionatima Starog kontinenta odbojkaši Crne Gore će započeti u četvrtak, 31. avgusta u 17 časova utakmicom protiv selekcije Holandije.

Nakon dana pauze, Crnu Goru očekuju tri utakmice u tri dana – prvo će 02. septembra u 20 časova igrati protiv Sjeverne Makedonije, zatim 03. septembra protiv Danske (17h), a potom 04. septembra protiv selekcije Češke od 20 časova.

Izabranike selektora Ivana Joksimovića, nakon još jednog slobodnog dana, 06. septembra očekuje poslednja utakmica grupne faze protiv selekcije Poljske, vicešampiona svijeta (17 časova).

Evropsko prvenstvo 2023. u konkurenciji odbojkaša igra se od 28. avgusta do 16. septembra u Italiji, Severnoj Makedoniji, Bugarskoj i Izraelu.

RASPORED I SATNICA UTAKMICA ZA EUROVOLLEY 2023:

četvrtak, 31. avgust 2023.

CRNA GORA – Holandija (17h)

subota, 02. septembar 2023.

Sjeverna Makedonija – CRNA GORA (20h)

nedjelja, 03. septembar 2023.

Danska – CRNA GORA (17h)

ponedjeljak, 04. septembar 2023.

Češka – CRNA GORA (20h)

srijeda, 06. septembar 2023.

CRNA GORA – Poljska (17h)

Plasman u osminu finala izboriće po četiri reprezentacije iz svake grupe, a utakmice 1/8 finala odigraće se u Italiji (A–C) i Bugarskoj (B–D).

OSMINA FINALA:

Bari, Italija:

Subota, 09. septembar:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

Nedjelja, 10. septembar:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

Varna, Bugarska:

Petak, 08. septembar:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

Subota, 09. septembar:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

Četvrtfinalne utakmice odigraće u Bariju, u Italiji i u Varni u Bugarskoj, a polufinala i utakmice za medalje u Rimu, u Italiji.

ČETVRTFINALE:

Bari, Italija – utorak, 12. septembar:

Pobjednici utakmica osmine finala 1 i 4

Pobjednici utakmica osmine finala 2 i 3

Varna, Bugarska – ponedjeljak, 11. septembar:

Pobjednici utakmica osmine finala 5 i 8

Pobjednici utakmica osmine finala 6 i 7

Rim, Italija:

POLUFINALE

Četvrtak, 14. septembar:

Pobjednici četvrfinala 1 i 4

Pobjednici četvrfinala 2 i 3

Subota, 16. Septembar:

FINALE

MEČ ZA TREĆE MJESTO

Povezani članci