Prvi bod Fenixa

od Redakcija
300 pregleda

Fenix – Budućnost Lob 2:3 (25:22; 27:29; 23:25; 25:17; 13:15)

Jednu od najzanimljivijih utakmica IV kola odigrali su ekipe Fenix i Budućnost Loba. Slavila je mlada ekipa Budućnost Loba 3:2, a rezultat po setovima je bio  22:25; 29:27; 25:23; 17:25; 15:13. Prvi set je karakterisao veoma veliki broj grešaka na obje strane gdje su značajno prednjačili “malci” Budućnost Loba, pa je na kraju uz malo više koncentracije Fenix osvojio set. U drugom setu pravi spektakl, mnogo bolja igra na obje strane naizmjenično vođstvo jednih pa drugih, a u tom ruletu Fenix dolazi do prve set lopte, koja bi vjerovatno da je iskorišćena značajno uticala na konačni ishod, međutim velikom borbenošću i dobrim blokom Budućnost Lob osvaja set rezultatom 29:27. U trećem setu nastavak ujednačene borbe sve do rezultata 14:14 , ekipa Budućnost Loba predvođeni  vrlo dobrim Vidićem i Pejovićem, vezuje par poena i kod rezultata 24:17 činilo se da sigurno ide ka osvajanju seta, ali onda je uslijedio veliki pad u igri i koncentraciji. Blok nije mogao da zaustavi odličnog Šabovića i Dedića u redovima Fenixa, a odličnom igrom prednost Budućnost Loba se topila. Ipak, u finišu, pri rezultatu 24:23 Fenix je sam sebe zaustavio. Kontra za izjednačenje završila je neuspješnim “kuvanjem” i srećnim krajem za “malce”. Rezultat 2:1.

Ono što su prokockali u trećem setu Fenix je nadoknadio u četvrtom. Iako se igra oba tima podigla za jedan stepen, možemo konstatovati da je u mnogo čemu osvajanju seta Fenixu kumovala i povreda tehničara Pejovića, koji je nezgodno doskočio, i koji je zbog toga morao napustiti teren. Set osvaja Fenix 25:17 i utakmicu odvodi u peti set.

U startnu postavu Budućnost Loba se vraća prvi tehničar Pejović, a ekipa odlično otvara peti set, međutim Fenix ne dozvoljava da se rezultatom odvoje pa se borba nastavlja sve do jedinog “brejka” u finišu i konačnog trijumfa Budućnost Loba 15:13 za konačnih 3:2. Čestitke za odličnu igru zaslužuju oba sastava.