Povreda Nikolete Perović, Simona slavila protiv Mine

od Redakcija
701 pregleda

Na utakmici između Kolejlijera i Adam Volejbola Nikoleta Perović, reprezentativka Crne Gore i najbolja odbojkašica Crne Gore u inostranstvu za ovu godinu, doživjela je peh u prvom setu kada je prilikom doskoka povrijedila skočni zglob i nije nastavila igru. Kolejlijer je na kraju utakmicu izgubio rezultatom 3:0 (25:17, 25:22, 25:17).

“Povrijedila sam zglob, pokidala tri ligamenta, oporavak će trajati par nedjelja. Prvi dio sezone je završen za mene, nadam se da ću biti spremna u januaru”, kazala je Perović.

U 10. kolu šampionata Rumunije, crnogorske odbojkašice imale su solidan učinak.

Dacia Mioveni je poražena na domaćem terenu od Dinama iz Bukurešta sa 3:1 (25:21, 22:25, 25:19, 25:22). Srednji bloker, Ana Veljković, osvojila je osam poena za poraženi tim.

Voluntari 2005 je u gostima slavio protiv ekipe Data Kluž 3:0 (25:14, 25:10, 25:15). U pobjedničkom timu, Dijana Vuković je zabilježila šest poena, libero Melisa Cenović je igrala u trećem setu, dok Marija Milović nije ulazila u igru.

Krajova je poražena u gostima 3:0 (25:21, 25:12, 25:16) od  ekipe Alba – Blaj. Crnogorske odbojkašice Evgenija Milivojević i Jelena Cvijović upisale su po tri poena za Krajovu.

Ub je savladao Srem 3:0 (25:12, 25:18, 25:20) u 11. kolu lige Srbije, a u ovom duelu sastale su se crnogorske odbojkašice Simona Petranović i Mina Dragović. U pobjedničkom timu Petranović upisala je dva poena, dok je na drugoj strani Dragović osvojila pet poena.

U istom kolu, Partizan je na domaćem terenu poražen 3:1 (25:13, 21:25, 25:17, 25:13) od Jedinstva iz Stare Pazove, a u ekipi Partizana Nevena Vukčević i Tamara Dedijer osvojile su po jedan poen.

Tent je slavio u gostima protiv Kleka 3:0 (25:22, 25:18, 25:18). Za Tent, tehničarka Marija Šušić je osvojila jedan poen, dok njena saigračica Saška Đurović na ovom susretu nije ulazila u igru.

Spartak je nadigrao Inđiju 3:1 (23:25, 25:23, 25:18, 25:12).  Crnogorska odbojkašica, Marija Tuševljak nije ulazila u igru.