Portugal slavio pred svojim navijačima

Crnogorske odbojkašice pretrpjele prvi poraz u CEV Srebrnoj ligi i time praktično ostale bez šansi za finale...

od Mirjana
189 pregleda

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od Portugala 3:0 (25:23, 25:20, 25:14) u posljednjem meču drugog turnira CEV Srebrne lige. Na taj način ekipa Milorad Krunića završila je učešće u CEV-ovom takmičenju sa tri pobjede i porazom, što nije bilo dovoljno za veliko finale.

U uzbudljivom prvom setu naše djevojke su uspjele da se izvuku iz zaostatka od pet poena, čak i serijom 5:0 da izjednače na 16:16, potom i da steknu prednost od jednog poena. Međutim, Portugalke su sa tri vezana poena došle do 22:19, potom imale i dvije set lopte i iskoristile drugu za početno vođstvo.

Propuštena šansa u prvom setu kao da je uzdrmala Crnu Goru, pa je u ranoj fazi narednog ponovo bila u osjetnom zaostatku. Sa minusom od pet poena završili smo drugi set, a Portugal je tačku na meč stavio sa 25:14 u trećem setu i tako preuzeo drugo mjesto na tabeli upravo od našeg nacionalnog tima.

Danijela Džaković sa 11 poena bila je naša najefikasnija igračica. Nevena Vukčević osvojila je šest, po poen više od srednjih blokerki Mine Dragović i Saške Đurović. Portugal je predvodila Julija Kavalenka sa 16 poena.

Imajući u vidu da je Portugal preuzeo drugo mjesto na tabeli, a da su Mađarska i Finska neporažene i da ih očekuje još međusobni duel i utakmica protiv Letonije, protiv koje su i jedna i druga selekcija veliki favoriti, naša selekcija je praktično ostala bez šansi za finale…

Portugal – Crna Gora 3:0

(25:23, 25:20, 25:14)

Portugal, Santo Tirso. Gledalaca: 1482. Sudije: Fernando Julian Cerrato Gonzalez (Španija) i Raquel Portela (Portugal).

Portugal: Kavalkanti 6, Silva (libero), Pardal, Rodriges (libero), M. Garsez 5, Ž. Garsez 9, Monteiro, Klemente 12, Oliveira, Figeiras, Maia 9, Lopes, Kavalenka 15, Kasama. Selektor: Ugo Silva.

Crna Gora: Đurović 5, Cenović (libero), Šušić, Jovović 2, Madžgalj (libero), Džaković 11, Petranović 3 Božović, Vukčević 6, L. Rakočević , Popović, Đukić 2, T. Rakočević, Dragović 5. Selektor: Milorad Krunić.