Portugal opravdao ulogu favorita

Polovičan učinak crnogorskih seniorki na uvodnim gostovanjima u CEV Srebrnoj ligi

od Danilo
520 pregleda

Ženska odbojkaška reprezentacija izgubila je od Portugala u Portu 3:1 (25;17, 20:25, 25:18, 25:16) u drugom kolu grupe B CEV Srebrne lige. Na taj način sa tri boda, nakon pobjede nad Farskim Ostrvima na startu, naš nacionalni tim vraća se u Crnu Goru sa serije gostovanja.

“Posle utakmice u Portugalu, možemo reći da smo djelimično zadovoljni, jedan dio utakmice smo bili u potpunom egalu, nažalost, prevladalo je i presudilo ovu utakmicu njihovo iskustvo na nekim pozicijama i kvalitet igrača. Ostaje žal što nismo osvojili bod, ali smo uzeli set koji kasnije može biti tas na vagi u odnosu na Gruziju, koja ovdje nije uspjela osvojiti set. Ostaju nam sad dvije utakmice sa Gruzijom da probamo da napravimo razliku u njima, da se plasiramo na fajnl for što nam je i primarni cilj. Da produžimo svoju akciju i uđemo u šansu za polufinale bar ovog ljeta, mislim da bi to bio uspjeh. Moramo se što prije okrenuti i misliti na Gruziju posle ove utakmice”, kazao je selektor Krunić.

Dobro otvaranje prvog seta naših odbojkašica, koje su imale i tri poena viška u nekoliko navrata, sve do serije Portugalki od šest vezanih poena kojom su otišle na 15:10. Od tada prednost domaćina bila je konstantna do maksimalnih plus osam za 25:17 i 1:0 u setovima.

Sjajan drugi set izabranice Milorada Krunića najavile su još jednim odličnim otvaranjem. Osam od 10 uvodnih poena pripalo je Crnoj Gori, koja je uspjela da odoli pritisku Portugala. Prilazile su rivalke i na minus jedan (11:12), međutim uz nekoliko mini serija Danijela Džaković i saigračice uspjele su da se potpuno vrate u meč, četvrtom set loptom izjednače sa 25:20.

Djelovalo je da će treći set biti neizvjestan, pošto ni jedna selekcija nije imala prednost veću od dva poena do sredine seta. Međutim, kao i u prvom dijelu igre uslijedio je pad našeg nacionalnog tima. Serijom 5:0 Portugal se odlijepio na 14:11, a prednost je rasla do +7 u više navrata. Na kraju Crna Gora se ponovo našla u minusu, 2:1, nakon 25:18 u trećem setu.

Naša podmlađena ekipa nije uspjela da podigne ritam u, ispostaviće se odlučujućem setu, koji je značajno iskusniji tim Portugala, finalista prošlogodišnjeg izdanja takmičenja, lako riješio u svoju korist 25:16.

“Nažalost, nismo uspjeli da savladamo favorita grupe, ekipu Portugala. Imali smo dobru igru, pogotovo u drugom setu, kada smo ga i dobili. Ono što nas nije poslužilo jeste servis, ali išli smo na to da ga napadamo, jednostavno to je bio rizik. Ovu utakmicu sada zaboravljamo, okrećemo se sljedećoj utakmici, koju igramo u subotu, u Podgorici u 20 časova sa ekipom Gruzije. Nadamo se tu pobjedi, kako bi to olakšalo nastavak takmičenja”,  izjavila je Mina Dragović.

Najefikasnija igračica Crne Gore bila je Danijela Džaković sa 21 poenom, Budrak je sakupila 12, Vuković 10. Kod Portugala efikasnija od ostalih Kavalenka sa 18 poena.

U drugom meču drugog kola grupe B Farska Ostrva dočekuju Gruziju od 20 sati po našem vremenu.

Tim Milorada Krunića očekuje povratak u Crnu Goru i prvi meč pred domaćom publikom u CEV Srebrnoj ligi. Rival u trećem kolu je Gruzija, u subotu, 3. juna, u sportskoj dvorani „Verde Complex“, sa početkom od 20 sati, uz prenos na RTCG2.

Portugal – Crna Gora 3:1 (25:17, 20:25, 25:18, 25:16)

PORTO – Sportski centar „Santo Tirso“. Sudije: Aje Du Tili (Francuska), Tešeira (Portugal). Poeni iz napada: Portugal 52, Crna Gora 44. Poeni iz bloka: Portugal 5, Crna Gora 2. Poeni iz servisa: Portugal 5, Crna Gora 3. Greške protivnika: Portugal 29, Crna Gora 20.

PORTUGAL: Kavalkanti 9, Pereira I., Pardal, Rodrigeš (libero), Fernandeš, Durao 3, Vale, Oliveira 8, Rezende (libero), Figeiras, Maia 13, Lopes 11, Kavalenka 18, Pereira M.;

CRNA GORA: Đurović, Tvrdišić, Cenović (libero), Šušić, Labović (libero), Vuković 10, Džaković 21, Petranović , Čakar, Tuševljak, Vukčević 1, Budrak 12, Dragović 6.