POLUFINALE KUPA (M): Jedinstvo dočekuje Budućnost volley u srijedu

od Mirjana
442 pregleda

Drugi finalista Kupa Crne Gore biće poznat u srijedu – Jedinstvo i Budućnost volley odigraće revanš utakmicu polufinala od 18:30h u SC “Nikoljac” u Bijelom Polju. Podgoričani su slavili u prvoj utakmici maksimalnim rezultatom 3:0 (25:19, 27:25, 25:14) na domaćem terenu, pa su im dva seta u gostima dovoljna za prolaz u finale. Bjelopoljcima je potrebna pobjeda rezulatatom 3:0 ili 3:1 da bi izborili “zlatni set” i šansu za završnicu Kupa.

Branioci titule, Budvani, mjesto u finalu obezbijedili su u subotu, nakon što su savladali ekipu Mornara i u drugom susretu  maksimalnim rezultatom 0:3 (14:25, 8:25, 15:25) u Baru.

Nakon odigrane prve utakmice dvije stvari su jasne, sa jedne strane Budućnost je veliki favorit u ovom momentu, dok mi imamo vrlo potentnu i talentovanu, ali mladu ekipu. U periodima kada igramo disciplinovano izgledamo jako dobro i možemo da budemo ravnopravan protivnik, što su dvije set lopte u drugom setu i pokazale. Očekuje nas dobar, nadam se i neizvjestan meč gdje će pomoć sa tribina biti jako važan činilac za rezultat. Igrači su spremni i vrlo motivisani da pruže dobru igru i meč učine vrijednim polufinala Kupa, kazao je trener Jedinstva Darko Prebiračević.

Nakon prvog meča u polufinalu Kupa rezultirali smo pobjedom protiv ekipe Jedinstva na domaćem terenu. Ušli smo u grču u prvoj utakmici, čime igrači nijesu pružili svoj maksimum. Ja vjerujem u svoje momke i nadam se da će u srijedu protiv ekipe Jedinstva u Bijelom Polju pružiti svoj maksimum i vratiti se sa još jednom pobjedom u nizu, kazao je Miljan Bošković trener Budućnost volley-a.