Poljaci odbranili zlato, Brazilu srebro, Amerikancima bronza

606 pregleda

Odbojkaši Poljske su u Torinu odbranili svjetsku krunu – u finalu Svjetskog prvenstva, pred 12.011 gledalaca, savladali su Brazil 3:0 (28:26, 25:20, 25:23), u reprizi finala od prije četiri godine.

To je ukupno treća svjetska titula za poljske odbojkaše.

Bartoš Kurek je sa 24 poena bio najbolji akter meča, dok je Daglas De Souza predvodio Brazilce sa 14 poena.

Reprezentacija SAD je osvojila bronzanu medalju, pošto je u meču za treće mjesto pobijedila Srbiju sa 3:1 (23:25, 25:17, 32:30, 25:19).

Najefikasniji u srpskom timu bio je Dražen Luburić sa 12 poena, dok je Amerikance sa 29 predvodio Metju Anderson.

Bartoš Kurek, korektor Poljske, proglašen je za najboljeg igrača (MVP) Svjetskog prvenstva u Italiji i Bugarskoj.

Najbolji tehničar je Majka Kristenson (SAD), najbolji korektor Metju Anderson (SAD), libero Pavel Zatorski (Poljska), blokeri Pjotr Novakovski (Poljska) i Lukas Satkamp (Brazil), te primači Mihail Kubijak (Poljska) i Daglas Souza (Brazil).