Pobjede Srbije, Slovenije, Italije…

370 pregleda

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je u četvrtom kolu Lige nacija selekciju Japana rezultatom 3:1 poslije prilično velike borbe u tvrdoj utakmici. Izabranici Slobodana Kovača na taj način su došli do treće pobjede u ovom takmičenju. Po setovima bilo je 18:25, 25:23, 25:22, 25:13 za srpsku selekciju.

Nije dobro krenula Kovačeva ekipa, bilo je dosta nervoze, a Japan je iz uloge autsajdera igrao veoma dobro i silovito u napadu i prilično lako došao do vođstva 1:0. Međutim, Srbija se u drugom i trećem setu konsolidovala, iako je i dalje bilo dosta grešaka, ali je u dva tvrda seta uspjela da preokrene. U posljednjem setu nije bilo dileme, „Plava četa“ je čestim blokovima slomila Japance i lako slavila.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je primač servisa Uroš Kovačević sa 22 poena, po 14 su osvojili Petar Krsmanović i Marko Ivović, a kapiten Marko Podraščanin imao je 13. Kod Japanaca Kunihiro Šimizu imao je 13, a Takanaši Kenta je osvojio 12 poena.

Odbojkaši Slovenije pobijedili su Holandiji sa 3:0 u setovima. Slovenci su upisali treći trijumf u takmičenju, pošto su u Riminiju slavili po setovima 25:18, 25:15, 25:18. Kako rezultat i govori, pobjeda Slovenije nije se dovodila u pitanje nijednog trenutka i sva tri seta riješena su ubjedljivo.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Rok Možič sa 16 poena. Štern Tonček je upisao 12, a Tine Urnaut devet. U ekipi Holandije, Nimir Abdel-Aziz ostvario je 15, dok je Andringa Robert duel okončao sa sedam poena.

Slovenija, koja je sa Crnom Gorom u grupi B na predstojećem Evropskom prvenstvu, sa devet bodova zauzima drugo mjesto. Holandija je 14. sa jednim poenom.

Duel još dvije reprezentacije koje će biti sa Crnom Gorom na EP u Češkoj, pripao je Italiji, čiji su odbojkaši tek poslije pet setova slomili otpor Bugarske – 3:2 (25:19, 20:25, 25:13, 23:25, 15:12).

Interesantno je da je u meču između Irana i Kanade svaki set završen identičnim rezultatom 25:22, s tim da je prvi uzela Kanada, a ostala tri Iran.

Francuska je slavila protiv Brazila sa 3:0 (39:37, 25:18, 30:28), ali u dva od tri seta vodila se velika borba, pa je u njima viđeno ukupno čak 135 poena.

Ostali rezultati: Njemačka – Argentina 2:3 (19:25, 25:23, 25:17, 23:25, 13:15), Australija – Poljska 0:3 (16:25, 10:25, 12:25), Rusija – SAD 3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:19).

Izvor: Sport klub