Pobjeda šampiona, treći trijumf Akademije

U posljednjem meču 3. kola, Luka Bar je u ponedjeljak savladala Albatros sa 3:1

504 pregleda

U posljednjem meču 3. kola Prve lige za odbojkašice, Luka Bar je u ponedjeljak savladala Albatros sa 3:1 (19:25, 25:16, 25:16, 25:21). Gošće iz Herceg Novog bolje su počele utakmicu i osvojile prvi set, ali se šampion tada uozbiljio i do kraja se nije postavljalo pitanje pobjednika. U redovima Luke Bar Dušanka Petrović je svoj rođendan proslavila sjajnom partijom i sa 23 poena pokazala zašto je kapitenka ekipe. Iva Pepđonović je osvojila 13, a Mia Ražnatović 11 poena. U sastavu Albatrosa po 13 poena osvojile su kapitenka Aleksandra Ćirović i Milanka Samardžić-Pecelj, dok je Natalija Obradović upisala osam.

U utakmicama koje su odigrane u subotu, domaćini su izvojevali pobjede tek poslije pet setova, dok su gosti to uradili glatko, bez problema i u tri seta.

Posebno važan trijumf ostvarila je Akademija koja je slavila na gostovanju Mediteranu u Budvi rezultatom 3:0 (25:11, 25:23, 25:19) i tako sa sve tri pobjede ostala sama na vrhu tabele. Blistala je kapitenka Anja Popović, koja je osvojila 20 poena, dok je Aleksandra Davidović na svoj konto upisala osam. U ekipi Mediterana Vanja Matunović je meč završila sa 10 poena, a Anastasija Kovačević i Vanja Delibašić po sedam.

Ubjedljive u gostima bile su i odbojkašice Morače, koje su u gradskom derbiju preslišale Budućnost Volley sa 3:0 (25:22, 25:18, 25:17). Teodora Rakočević je odigrala kapitenski i predvodila Moraču sa 16 poena, njena imenjakinja Delić osvojila je 11, a Irena Radusinović sedam. U domaćem sastavu Ivana Miljanić je upisala 11, a Teodora Stanković osam poena.

Jedinstvo je vodilo 2:0 u setovima, ali je do pobjede nad Gimnazijalcem došlo tek nakon petog – 3:2 (25:20, 25:14, 17:25, 18:25, 15:12). Milena Medenica je osvojila 14 poena, a još tri odbojkašice iz Bijelog Polja imale su dvocifren poenterski učinak – Dragana Rakočević 12, te Milica Radović i Mileva Magdelinić po 10. Vrlo slično bilo je i u ekipi iz Kotora – Bjanka Telesmanić je osvojila 16 poena, Danijela Kilibarda 13, Anastasija Krgović 10, a Jovana Dojčinović jedan manje.

Puno uzbuđenja bilo je i na meču u Baru, u kojem je Galeb savladao Rudar sa 3:2 (19:25, 26:24, 25:22, 20:25, 15:10). Gošće iz Pljevalja su povele, Galeb preokrenuo, Rudar izjednačio, ali je aktuelni osvajač Kupa ipak smogao snage da u 5. setu bude najubjedljiviji. Andrea Knežević je upisala 23 poena za Galeb, Natalija Vlaović 15, Marija Bojić 13, a Teodora Čavić 12. Majda Čakar je osvojila čak 31 poen i bila najefikasnija na meču, a od njenih saigračica iz Rudara istakle su se još Teodora Leovac sa 17 i Tamara Vučetić sa devet.