Banner

Pionirke Budve šampionke Crne Gore

od Mirjana
171 pregleda

Odbojkašice Budve osvojile su titulu prvaka Crne Gore u pionirskoj konkurenciji za sezonu 2023/2024.

Pionirke Budve slavile su u finalu protiv Galeb Liko Soho Group-a rezultatom 3:0 (25:16, 25:13, 25:20), a do finala stigle su trijumfom u polufinalu protiv ekipe Budućnost Volley rezultatom 3:1 (25:19, 25:22, 14:25, 25:13). Drugo mjesto pripalo je ekipi Galeb Liko Soho Group iz Bara, a treće mjesto osvojila je Budućnost Volley iz Podgorice.

Finalni turnir pionirki odigran je u nedjelju, 26. maja u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i uz podršku Ministarstva sporta i mladih. Turnir je odigran u sportskoj dvorani “Verde Complex” u Podgorici.

Pehare i medalje ekipama uručio je Nikola Pješčić, komesar takmičenja OSCG.

Pojedinačne nagrade uručio je Petar Koković, selektor ženske pionirske reprezetnacije Crne Gore.

Za najbolju igračicu pionirskog prvenstva proglašena je Elena Čolaković iz ekipe Budve.

Za najbolju tehničarku pionirskog prvenstva izabrana je Nađa Peković iz ekipe Budućnost Volley.

Za najboljeg primača servisa pionirskog prvenstva izabrana je Elena Čolaković iz ekipe Budve.

Za najbolju srednju blokerku pionirskog prvenstva izabrana je Andrea Glavanović iz ekipe Galeb Liko Soho Group.

Za najbolju smečerku pionirskog prvenstva izabrana je Klara Đukić iz ekipe Budućnost Volley.

Za najboljeg libera pionirskog prvenstva izabrana je Anđela Rajović iz ekipe Budve.

Prije ostalih nagrada uručena je nagrada za najperspektivniju odbojkašicu u čast pokojnog Milorada Miša Perovića. Najperspektivnija odbojkašica je Sofija Duletić iz Budve, a nagradu je uručio, takođe, Petar Koković, selektor ženske pionirske reprezentacije Crne Gore.

U nastavku slijede rezultati sa odigranog turnira:

FINALE:

Galeb Liko Soho Group – Budva 0:3 (16:25, 13:25, 20:25)

Galeb Liko Soho Group: Zečević, Koprivica, Bajčeta, Lukić, Bahtijarević, Striković, Kovačević, Vujović, Radović, Kosović, Laković, Glavanović, Peruničić (libero), Kasumović (libero). Trener: Petar Koković.

Budva: Sarić, Zečević, Mrdak, Zec, Krasnići, Duletić, Rucović, Rajković, Jeličić, Moračanin, Čolaković, Dakić, Rajović (libero), Marović (libero). Trener: Filip Jovović.

UTAKMICA ZA 3. MJESTO:

Mediteran – Budućnost Volley 0:3 (10:25, 15:25, 25:27)

Mediteran: Stojanović, Ivanović, Krgović, Jovović, Gudelj, Grbović, Došljak, Bećirović, Ivančević, Obradović, Stanišić, Jurić (libero), Rabrenović (libero). Trener: Marko Bagarić.

Budućnost Volley: Peković, Adžić, T. Mugoša, Tošić, M. Mugoša, Duraković, Ivanović, Vukčević, Đukić, Ćetković, Šćekić, Anđušić, Kavarić (libero), Memedović (libero). Trener: Drago Cimbaljević.

Rezultati polufinalnih mečeva:

Budućnost Volley – Budva 1:3 (19:25, 22:25, 25:14, 13:25)

Budućnost Volley: Peković, Adžić, T. Mugoša, Tošić, M. Mugoša, Duraković, Ivanović, Vukčević, Đukić, Ćetković, Šćekić, Anđušić, Kavarić (libero), Aničić (libero). Trener: Drago Cimbaljević.

Galeb Liko Soho Group – Mediteran 3:1 (25:15, 13:25, 25:15, 25:15)

Galeb Liko Soho Group: Koprivica, Bajčeta, Lukić, Bahtijarević, Hodžić, Striković, Kovačević, Radović, Kosović, Laković, Sošić, Glavanović, Peruničić (libero), Kasumović (libero). Trener: Petar Koković.

Budva: Sarić, Zečević, Mrdak, Zec, Krasnići, Duletić, Rucović, Rajković, Jeličić, Moračanin, Čolaković, Dakić, Rajović (libero), Marović (libero). Trener: Filip Jovović.

Povezani članci