Banner

Pioniri Budućnost volley-a šampioni Crne Gore

od Mirjana
804 pregleda

Odbojkaši Budućnost volley-a osvojili su titulu prvaka Crne Gore u pionirskoj konkurenciji.

U finalu, ekipa Budućnost volley-a slavila je protiv Galeb Liko Soho Group-a rezultatom 3:1 (25:19, 25:14, 11.25, 25:17) i time osvojila šampionski pehar u konkurenciji pionira za sezonu 2022/2023.

Bronzane medalje osvojili su pioniri Budve najon što su u utakmici za 3. mjesto savladali ekipu Jedinstva rezultatom 3:0 (25:22, 25:15, 25:23).

U subotu, 27. maja u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i uz podršku Ministarsta sporta i mladih, odigran je finalni turnir za pionire u konkurenciji odbojkaša u sali Gimnazije “Slobodan Škerović” u Podgorici.


Pehar šamionu kao i zlatne medalje, ekipi Budućnost volley-a uručio je Miloš Jovanović, komesar takmičenja OSCG.


Pehar za drugo mjesto i srebrne medalje, ekipi Galeb Liko Soho Group-a uručio je Miloš Jovanović, komesar takmičenja OSCG


Pehar za treće mjesto i bronzane medalje ekipi Budve uručio je Miloš Jovanović, komesar takmičenja OSCG.

Pojedinačne nagrade uručio je Darko Prebiračević, selektor muške pionirske reprezentacije Crne Gore.


Za najboljeg igrača pionirskog prvenstva proglašen je Vuk Stanojević iz ekipe Budućnost volley-a.

Za najboljeg tehničara pionirskog prvenstva izabran je Luka Milošević iz ekipe Budućnost volley-a.

Za najboljeg primača servisa pionirskog prvenstva izabran je Vuk Stanojević iz ekipe Budućnost volley-a.

Za najboljeg srednjeg blokera pionirskog prvenstva izabran Jovan Drešić iz ekipe Galeb Liko Soho Group-a.

Za najboljeg libera pionirskog prvenstva izabran je Ilija Marović iz ekipe Budve.

Rezultat finalne utamice:

Budućnost volley – Galeb Liko Soho Group 3:1 (25:19, 25:14, 11:25, 25:17)

Budućnost volley: Ognjanović, Stanojević, Lalović, Joksimović, Milošević, F. Radić, Poleksić, raduović, A. radić, Petričević, Bulatović, Tomović, Kovačević (libero), Miličković (libero). Trener Bošković.

Galeb Liko Soho Group: Antović, Lukač, Drešić, Lojić, Pelević, Matković, Raković, Milatović, Božović, Karanikić, Marstijepović, Piskulić, rabrenović (libero), Knežević (libero). Trener Jovanović.

Utakmica za 3. mjesto:

Budva – Jedinstvo 3:0 (25:22, 25:15, 25:23)

Budva: Gavrilović, F. Milosavljević, P. Milosavljević, Lakićević, Prenkočević, Tučević, Milošević, Marković, Papakostas, Marović (libero). Trener Ćaćić.

Jedinstvo: Bošković, Šebek, Rovčanin, Šunjevarić, Rakonjac, Kljajević, Kujović, Konatar, Karadžić (libero). Trener Mašković.

Rezultati polufinalnih mečeva:

Galeb Liko Soho Group – Budva 3:0 (25:22, 25:21, 25:12)

Galeb Liko Soho Group: Antović, Lukač, Drešić, Lojić, Pelević, Matković, Raković, Milatović, Božović, Karanikić, Marstijepović, Piskulić, rabrenović (libero), Knežević (libero). Trener Jovanović.

Budva: Gavrilović, F. Milosavljević, P. Milosavljević, Lakićević, Prenkočević, Tučević, Milošević, Marković, Papakostas, Marović (libero). Trener Ćaćić.

Budućnost volley – Jedinstvo 3:0 (25:22, 25:16, 25:20)

Budućnost volley: Ognjanović, Stanojević, Lalović, Joksimović, Milošević, F. Radić, Poleksić, raduović, A. radić, Petričević, Bulatović, Tomović, Kovačević (libero), Miličković (libero). Trener Bošković.

Jedinstvo: Bošković, Šebek, Rovčanin, Šunjevarić, Rakonjac, Kljajević, Kujović, Konatar, Karadžić (libero). Trener Mašković.

Povezani članci