Partizan “sačuvao” dvoranu Master, Budva sa Inzbrukom za kraj kvalifikacija LŠ

od Danilo
338 pregleda

Odbojkaši Budve nisu mogli do senzacije i plasmana u grupnu fazu CEV Lige šampiona. Naš šampion poražen je od Partizana 3:1 u drugom kolu kvalifikacija, pa će takmičenje nastaviti u CEV Kupu, dok će turnir u Beogradu zaključiti duelom sa Inzbrukom.

Partizan je opravdao ulogu favorita u drugoj utakmici dana u SC “Master”, pobijedio Budvane 3:1 (25:21, 25:22, 18:25, 25:22) i zadržao teorijske šanse da bude treći putnik u grupnu fazu Lige šampiona. Dobar otpor pružio je tim Miljana Boškovića prvacima Srbije, ali više od seta nije mogao u duelu sa raspoloženim “crno-bijelima”.

U svakom setu Hadžisalihović i ekipa bili su u igri do kraja. Završnica uvodnog dijela meča pripala je domaćinu, koji je poveo sa 25:21, a potom su Beograđani serijom 5:0 preokrenuli u drugom setu sa 17:18 na 22:18 i praktično prelomili meč.

Sa dva seta minusa jasno je bilo “žutima” da su ostali bez šansi za čudo i jedno od tri mjesta koja vode dalje, ali su odigrali dobro do kraja. Posebno dobar bio je treći set, u kom se igralo u serijama, ali odličan ritam držali su Dodić i saigrači i uspjeli da dođu do 2:1, rezultatom 25:18. Prednost u trećem dijelu utakmice rasla je do +8, pri rezultatu 23:15.

Nažalost, najbolji crnogorski tim nije mogao više od jednog seta. Sa četiri vezana poena Partizan se odlijepio sa 8:8 na +4, i održavao prednost, uprkos konstantnom pritisku ekipe kapitena Balše Radunovića.

Upravo je iskusni primač servisa bio prvi poenter Budve – meč je završio sa 19 poena, 12 je osvojio Benjamin Hadžisalihović a korektor Dodić 10 poena. Kod Partizana Milija Mrdak čak 27 poena.

U prvom meču dana španski Guaguas je pobijedio Inzbruk 3:0 (25:16, 25:23, 25:19) i učvrstio se na prvom mjestu u grupi. Posljednjeg dana turnira, u nedjelju, 12. novembra, Budva će igrati sa Austrijancima od 17 sati, dok će Partizan tražiti veliku pobjedu u duelu sa prvim favoritom turnira, ekipom sa Las Palmasa, u meču koji je zakazan za 20 sati.

Budva – Partizan

1:3 (25:21, 25:22, 18:25, 25:22)

Beograd  – SC “Master”. Gledalaca: 350. Sudije: Lekort (Francuska) i Mihlic (Poljska).

Poeni iz napada: Budva 47, Partizan 53. Poeni iz bloka: Budva 5, Partizan 10. Poeni nakon sevrisa: Budva 5, Partizan 2. Greške protivnika: Budva 30, Partizan 29.

Budva: Močić (libero), Miljanić, Lečić, R. Milenković 1, Rađenović, Radunović 19, Radonić 2, Hadžisalihović 12,  Krivokapić (libero), V. Milenković, Ćinćur 7, Dodić 10, Ječmenica 6. Trener: Miljan Bošković;

Partizan: Bičanin, Milosavljević, Dopuđ 1, Marinović 11, Močević, Mrdak 27, Tadić 15, Janković, Đurđević, Cvetković, Petrović 3, Krsteski (libero), Bjelica 8, Aleksić. Trener: Bojan Janić.