Odbojkaški spektakl u Torinu

Finala CEV Lige šampiona za odbojkaše i odbojkašice u subotu u areni "Pala Alpitour"

od Danilo
402 pregleda

Utakmicama finala CEV Lige šampiona za odbojkaše i odbojkašice biće stavljena tačka na sjajnu klupsku sezonu elitne odbojke. Subotnji program u dvorani “Pala Alpitour” u Torinu otvoriće žensko finale turskih ekipa Vakifbanka i Edžzadžibašija od 17.30, dok će se od 20 sati za titulu prvaka Starog kontinenta boriti poljski giganti Zaksa i Jastržebski.

Valifbank Edžzadžibaši

Prvi put u istoriji Lige šampiona odbojkašica igraće dva turska tima. Vakifbank brani titulu protiv velikog rivala, Edžzadžinašija, koji je završio sezonu u šampionatu Turske porazom od Fenerbahčea u finalu plej-ofa 3:0. Vakif je osvojio treće mjesto, savladavši sastav THY.

Edžzadživaši je je pobijedio u oba međusobna meča u ligi, dok je u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva bilo 3:0 za Vakifbank.

Vakif je u trećem finalu zaredom, igra za šestu titulu u istoriji, dok je ekipa Edžzadžibaši prvi put u finalu od 2015. godine i nada se drugom trofeju.

Zaksa Jastržebski Poljski okršaj obilježiće muško finale u kom Zaksa želi da nastavi dominaciju evropskom odbojkom. Ipak, dvostrukom uzastopnom šampionu neće biti ni malo lako, jer ga čeka okršaj sa velikim rivalom iz nacionalnog šampionata, ekipom Jastržebskija, koja ga je detronizivala u PlusLigi, pobjedom 3:0 u završnici plej-ofa.

Iste ekipe igrale su i u finalu Kupa Poljske i u Superkupu, i svaki meč donio je odbojkaški praznik. Zaksa je osvojila Kup sa 3:0 u finalu a Jastržebski Superkup nakon meča za pet setova.

Osmi ovosezonski susret najboljih poljskih timova igra se u Torinu od 20 sati i ima najveću težinu. U njemu Zaksa brani tron a Jastržebski igra za istorijski prvi pehar prvaka Evrope.